Skocz do zawartości

1966 Paris brule-t-il /Czy Paryż płonie?


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam !!
Ten pełen gwiazd film wojenny opowiada o walkach kilku francuskich odłamów ruchu oporu, w celu odzyskania kontroli nad Paryżem, gdy druga wojna światowa zbliża się już do końca. Nazistowski generał znajdujący się w Paryżu, Dietrich von Choltitz (Gert Fröbe), ma bezpośrednie rozkazy od Hitlera (Billy Frick) spalić miasto, jeśli nie będzie mógł go utrzymać, lub alianci będą zbyt blisko. Akcja koncentruje się wokół moralnych dylematów generała von Choltitza, szwedzkiego ambasadora Raoula Nordlinga (Orson Welles) oraz zdesperowanych przywódców ruchu oporu.
czas trwania to 170min.
pozdrawiam Kurt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt - jako że dawno oglądałem ten film a ty może lepiej go pamiętasz więc spytam.

Pamiętam że w scenach z pierwszego dnia powstania pojawiały się niemieckie czołgi, i na pewno nie były to żadne przeróbki typu Tygrys-34" i td, bo to były jakieś mniejsze czołgi, nie jestem pewien czy nie jakieś oryginalne tanki żabojadów z 1940 roku. Z czystej ciekawości - gdybyś mógł podać co to było:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie zwróciłem uwagi n czołgi niemiaszków gdyż denerwują mnie te skorupy powojenne udające wspaniałe czołgi z okresu.
Ale za to amerykana mieli swoje shermany :D
Jak tylko dokopię się do filmu to zrobię jakieś skriny.
pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie