Skocz do zawartości

Monografie dywizje W-SS - porównanie


Piett

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawiła się nowa seria Bellony, opisująca wybrane dywizje Waffen SS. Tytuł serii to brodnicze dywizje SS". Dotąd ukazała się monografia o Totenkopf, a teraz wyszła Das Reich. Mają też wyjść co najmniej jeszcze trzy - odpowiednio - Leibstandarte, Wiking i Hitlerjugend. Co ciekawe - monografie te pod względem tematyki niemal idealnie (nie licząc DR) pokrywają się z tymi które kilka lat temu wydało wydawnictwo Oskar. Z tamtych czytałem tylko Żołnierzy Zagłady i wg mnie książka jest bardzo dobra. Natomiast pozostałych nie czytałem. Dlatego mam pytanie do osób które miały okazję czytać pozycje z poszczególnych serii - zarówno Oskar, jak i teraz kolejne od Bellony, lub może ewentualnie czytały ich angielską wersję. Jak je w porównaniu oceniacie i jeśli już które z nich mogą być lepsze do przeczytania:)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam!

Stałem się niestety posiadaczem monografii" Totenkopf, którą zakupiłem wysyłkowo. Pobieżny przegląd książki doprowadził mnie do rozpaczy... W zasadzie przeczytałem podpisy pod zdjęciami na których widnieją podoficerowie z podpisem oficerowie młodsi", żandarmeria przesłuchująca towarzyszy radzieckich to wedle opisu oficerowie w trakcie narady...
To tyle z pobieżnego przeglądu.
Jeżeli pozostałe książki mają być autorstwa tego samego pawiana to cienko to widzę.Zawodnik w swojej wiedzy" pobił nawet Chrisa Bishopa dla którego Sturmegewehr to działo szturmowe........

Pozdrawiam i serdecznie odradzam zakup tej pozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie