bolas Napisano 13 Październik 2008 Autor Napisano 13 Październik 2008 Czy ktoś z Was dysponuje może zdjęciem oryginalnego galonu, który wyrożniał podchorążych kształcących się w Szkołach Podchorążych Piechoty ? Interesuję mnie przede wszytskim ten najgrubszy - 8mm, choć bardzo chętnie zobaczyłbym również te 2 i 4 mm.Dla przypomnienia owe galony oznaczały lata nauki w SPP:I rok nauki - jeden galon 8 mmII rok - jeden galon 8mm i jeden galon 2 mmIII rok - jeden galon 8mm i dwa galony 2 mmIV rok nauki - jeden 8 mm i jeden 4 mmOczywiście nie chodzi mi o galon noszony na mankietach kurtek przez podchorążych rezerwy, ani również nie chodzi mi o powojenne galony LWP, które są inne. Czy ktoś widział tak obszytą kurtkę podchorążego SP w którym z polskich muzeów lub kolekcji prywatnych ? Prosiłbym o kontakt, sprawa bardzo dla mnie istotna jeżeli ktoś posiada oryginał, lub choćby jego zdjęcia.
bolas Napisano 13 Październik 2008 Autor Napisano 13 Październik 2008 I fotka z epoki ... zwykle niewiele więcej widać ...
kolekcj Napisano 19 Październik 2008 Napisano 19 Październik 2008 Zdjęcie jest u mnie. Jak byś chciał zoom'a to służę. Napewno będzie lepiej niż na tym skanie. Choć niestety nie oznacza to, że uda Ci się cokolwiek na tej podstawie zrekonstruować.
kolekcj Napisano 20 Październik 2008 Napisano 20 Październik 2008 Zabawna sprawa. Okazuje się, że mam zdjęcie tej grupy wykonane chwilę wcześniej, lub później. Skoro jednak to nie to samo zdjęcie, to wklejam wszystko jak leci z tego i innych zdjęć.Na starcie - początek i zwieńczenie kariery oficerskiej w ujęciu krawieckim :)
kolekcj Napisano 20 Październik 2008 Napisano 20 Październik 2008 Warto także pamiętać o galonach na płaszczach.Na zdjęciu zoom na wnętrze szafy w Szkole Podchorążych Piechoty.
kolekcj Napisano 20 Październik 2008 Napisano 20 Październik 2008 Tu nieco lepiej na zdjęciu z promocji.
bolas Napisano 20 Październik 2008 Autor Napisano 20 Październik 2008 Wielkie dzięki Julian ... ;) Kapitalne zdjęcia.Sęk w tym, że czarnobiałych też mam masę, a frapuje mnie dokładny wygląd oryginału - w kolorze i jakości patrzenia gołym okiem ;)
kolekcj Napisano 20 Październik 2008 Napisano 20 Październik 2008 Już nie mówiąc o tym, że mankiet jest zawsze detalem zdjęcia i nawet na skanie nie wychodzi tak dobrze jak w oryginale. Co prawda nie analizowałem tego wcześniej, ale zdaje mi się po zdjęciach które przeglądałem że było kilka rodzajów wykonania. Jeśli więc chcesz rekonstruować konkretną postać warto szukać zdjęć z określonej szkoły i roku. Chyba, że nie jesteś aż takim purystą :)
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.