Skocz do zawartości

Gra miejska Morderstwo w Breslau"


Leuthen

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym, 4 X, odbyła się gra miejska Morderstwo w Breslau", zorganizowana przez firmę Exploring Wroclaw" jako element obchodów 60-lecia firmy EMPIK. Start i meta były w EMPIK-u na wrocławskim Rynku. Uczestnicy (drużyny 2- i 3-osobowe) przenieśli się w czasie do września 1936 r. i mieli za zadanie wykryć sprawcę morderstwa doktora Waltera Neumanna, oczyszczając wten sposób z zarzutu popełnia tego czynu Eberharda Mocka - bohatera cyklu powieści Marka Krajewskiego.

Zadania, agenci polskiego wywiadu, listy, poszlaki, konieczność układania elementów łamigłówki, wyścig z czasem, ucieczka przed gestapo, wykorzystanie znajomości topografii i historii Wrocławia - to wszystko sprawiło, że zabawa była przednia!

W grze wzięło udział 130 zawodników (ok. 50 drużyn). Tylko 2 drużyny prawidłowo wytypowało sprawcę morderstwa. Dodatkowo organizatorzy wyróżnili jedną drużynę, która było bardzo blisko rozwiązania.

Na zakończenie odbyło się spotkanie z Markiem Krajewskim, autorem kryminałów, których bohater jest Mock.


Mam nadzieję, że tego typu imprezy będą się odbywały cyklicznie. Ja się świetnie bawiłem w sobotnie popołudnie (kiedy pewnie z wielu Was siedziało przed kompem i rósł im brzusio, co? :P).


Czy ktoś z forumowiczów uczestniczył w zabawie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie