Jump to content

RELACJA O ZATOPIENIU CZOŁGU ?


Recommended Posts

Posted
Witam ! Mieszkam w Ropczycach k/Rzeszowa kupujac nowy numer gazety REPORTER natknąłem sie na ciekawą relację dotyczącą wyzwolenia Ropczyc przez Sowietów. W tekście pisze m.in ''Według wspomnień Stefani Demczak, nauczycielki sędziszowskiego LO Niemcy przedwcześnie wysadzili most na Gościńcu za rynkiem i kiedy niemiecki czolg wracał ze zwiadu od Czarnej Sędziszowskiej do Góry Ropczyckiej, niewiedząc nic o wysadzeniu mostu, wjechał w przepaść. Cała załoga poniosła śmierć.''

Nie wiem na ile ta relacja jest wiarygodna ale mnie zaciekawiła ! Czy ktos z Was wie coś wiecej ewentualnie na ten temat i o jaką może chodzić rzeczkę ? Moze warto tym tropem się zainteresowac ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information