Skocz do zawartości

ACE 250 - przeklamania?


gaap

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam,
Spotkalem sie dzisiaj z dziwnym zachowaniem swojego, niedawno nabytego, kanarka. A moze wcale nie takie to dziwne zachowanie? Mianowicie: wykrywka zaczela spiewac ze widzi" cos z metalu z zakrasu odpowiadajacemu srebru i podobnym na skali (czytaj 2-3 kreska od prawej strony skali). Sygnal jest wyrazny, choc pinpoint wskazuje glebokie zaleganie przedmiotu. Zaczynam wiec ryc. Ryje i ryje sprawdzajac co jakis czas czy juz nie wyrylem. Wykrywacz ciagle wskazuje to samo miejsce z tym samym wskazaniem. Na glebokosci okolo 60-70 cm dogrzebuje sie do czegos o malo regularnych ksztaltach i niemalych gagarytow. Po wydostaniu przedmiotu okazuje sie ze ma to ksztalt ramki o wymiarach mniej wiecej 30 na 25 cm i jest dosc mocno zardzewiale (co juz jest dziwne). I teraz naciekawsze: macham nad nim wykrywaczem i tym razem kanarek nie wskazuje wcale okolic srebra, a okolice stali, czyli 2-3 kreska z lewej strony skali. Wkaladam wiec sonde do wyrytego dolka i tam tez nie stwierdzam wczesniejszego wskazania. Przejrzalem caly wykopany urobek i nic. Gdzie sie wiec podzial ów szlachetny metal? Nie ma. Nie wydaje mi sie zebym cos przeoczyl bo dokladnie spawdzilem.
Czy ACE 250 jest na tyle niskiej klasy wykrywaczem ze przy przedmiocie zalegajacym na takiej glebokosci moze przeklamywac wskazania w zaleznosci np od kilku rodzai gleby zalegajacej nad przedmiotem? Czy moga byc jeszcze jakies inne czynniki podobnego zachowania?
Moze ktos z szanownych kolegow spotkal sie z takim zachowaniem?
pozdrawiam
Napisano
hehe:)nie martw sie wykrywacz jest sprawny, czesto tak sie dzieje ze wykrywacz z dyskryminacja piszczy gdy sie najdzie na wiekszy zardzewialy metal zalegajacy glebiej:)
Napisano
zapewne coś z pradami wirowymi powstajacymi w przedmiocie metalowym (stalowym) o kształtach np. okręgu ramki itp .
Mója Ace 250 ma to samo że wskazuje ładny kolor a to jest jakies kóło z drutu.
Napisano
ColdDemons trafil w sedno, jak coś jest głęboko i nie jest małe to nawet wysokiej klasy sprzęt może się pomylić. Miałem ace 250 i zdarzało mu się to dosyc często, wykrywki nawet sporo droższe też łapią sie na ten haczyk, oczwiście rzadziej, ale jednak.
Zastanawiam się z czego to wynika? Z mineralizacji gruntu?
Napisano
Odrobina czystego śmiechu na wykopkach nikomu nie zaszkodziła.
Kopiesz, kopiesz napalony, a tu pasta do zębów czy coś tam :)
Zdarza się, że rodzaj sygnału zmienia się w trakcie kopania albo po odgarnięciu wierzchniej warstwy (ale to już rzadko).
Napisano
60 70 cm powinieneś się cieszyć że taki dołek wykopałeś :) co do zmiany sygnału jak już jest na wirzchu, to jak by to był bagnet ??niech daje na stal, ale już go widzisz.
Napisano
dziekuje bardzo za wyjasnienia...tez mi sie wydawalo ze problem moze wynikac z przenikalnosci magnetycznej gruntu. o ksztalcie przedmiotu szczerze mowiac nie pomyslalem, ale rzeczywiscie ramka ma swoje specjalne wlasciwosci jesli dobrze pamietam lekcje fizyki i pierwszy silnik jaki udalo mi sie skonsturuowac z ramki drucianej i kilku magnesow.
no nic. kopanie nikomu jeszcze nie zaszkodzilo, a emocji przy takim kopaniu nic chyba nie zastapi..
a tak na marginesie: czy ace250 ma cos wspolnego z technologia BFO? czy jest to calkim inna zasada dzialania?
pozdrawiam
Napisano
BFO ( Beat Frequency Oscillator )- myśl techniczna z II wojny światowej , nie nadawawały się do wykrywania małych przedmiotów . Zasada działania : po wykryciu metalu pod wpływem różnic częstotliwości między dwoma generatorami jest wywoływany dżwięk .
VLF ( Very Low Frequency ) - bardzo niska częstotliwość - to większość współczesnych wykrywaczy , w tym ACE 250 . Zatem podobieństwa z BFO są niewielkie :) , no chyba , że tylko to , iż są wykrywaczami metalu ;)
Wykrywacz VLF dzielimy jeszcze na : a) dynamiczne i b)statyczne ( oczywiście są wykrywacze łączące te tryby )
a) potrzebny ruch cewki do wykrycia przedmiotu
b) przedmiot wykrywany jest również gdy cewka nie znajduje się w ruchu
PI ( Pulse Induction )- zasada działania - wysyłanie fal prostokątnych - praktycznie brak dyskryminacji , jednak dla zapaleńców militarki i ludzi cierpliwych :) to niewątpliwie jakaś alternatywa dla VLF :)

Pozdrawiam serdecznie
Martin

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie