Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

von Neumarkt

19.05 1988 Piła

Recommended Posts

Dzisiaj mija równo dwadzieścia lat od katastrofy transportu wojskowego w Pile,gdzie śmierć poniosło 10 żołnierzy w tym mój przyjaciel z lat młodości Tadeusz Jakowczyk.Cześć ich pamięci!,v.N .

Witam Wszystkich.

Jestem reporterem i operatorem telewizyjnym. Interesuję się koleją, jej historią i teraźniejszością. Mieszkam w Pile.
19.05.1988 miała miejsce na stacji w Pile katastrofa kolejowa wojskowego składu pociągu. Zginęło w niej 10 żołnierzy. Służyli oni w 11 Bolesławieckim Pułku Przeciwlotniczym (rozformowany). Mało było w ówczesnym czasie publikacji o tym wydarzeniu. Były tylko krótkie wzmianki. Nieco o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj:

http://dzienniknowy.pl/aktualnosci/pokaz/1445.dhtml

Artykuł zawiera jednak wiele nieścisłości. Obecnie przygotowuję film dokumentalny o tym wydarzeniu.
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w odnalezieniu osób, które miały do czynienia z tym wydarzeniem. Bezpośrednio, jadąc w tym pociągu, a może pośrednio, będąc rodziną, znajomymi, kolegami ofiar, ich przełożonymi itp.
W cytowanym artykule padają nazwiska ofiar i roczniki. Wiem, że może nie wszyscy byli z Bolesławca, bo wiadomo jak to z żołnierzami. Mogli być z całej Polski.
Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo wracać do takich tragedii, ale chyba warto utrzymać pamięć o ofiarach, które zginęły na służbie.
Proszę o kontakt, jeśli ktoś jest w stanie pomóc: e-mail: piotrchamczyk@wp.pl lub p.chamczyk@tvasta.pl

Z poważaniem

Piotr Chamczyk

• Create New...

Important Information