Jump to content

Szkocja


Hunter 85

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
witam jeśli chodzi o Szkocje to jest mała rożnica między Anglią, tzn w Szkocji nikt nie ma prawa Ci zabronić wchodzić na jakiekolwiek pola, ogrody a nawet na posesje, nkt sie nie czepnie gdy cie zobaczy, dopóki nie zniszczysz czegoś!!!!
Link to comment
Share on other sites

dodam tylko ze jesli znajdziesz cokolwiek starszego niż 300 lat (z przed 1708)państwo ma prawo pierszeństwa wykupu w praktyce jesli chcesz cos takego puścic np na ebayu policja moze cie sprawdzić czy poinformowałeś odpowiedni instytut ze posiadasz cos takiego, ze chcesz to spylić i czy oni tego czasem nie chcą kupic pierwsi.
Link to comment
Share on other sites

w Angli jest mniej więcej jak w Polsce tzn musisz miec niby zgodę na wejście na czyiś teren, ale państwo nie zabrania kopać amatorom niczego tak jak to jest w Polsce!!!
a jesli chodzi o wykrywkę to bez problemu mozesz ją przewozić.
pzdrawiam
Link to comment
Share on other sites

siema
ja troche latam po aberdeenshire - ale efekty raczej marne (nędzne) ziemia urodzajna, uprawiana a male zageszczenie ludnosci sprawia ze znalezienie czegokolwiek nie jest latwe. a jesli cos sie trafi to w stanie raczej agonalnym. Spotkalem kilku miejscowych latajacych po polach tez bez rewelacji.
Link to comment
Share on other sites

to prawda na polach jest ciężko ale trafiałem fajne sreberka:) ja wyszukuje okolic starych zamków, fortów i wiez a jest ich tu od groma i kazdy ma swoją historię, w takich miejscach idzie znaleść mase monetek a i na flaszkę tez nazbierasz funciaków:)))))
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information