Skocz do zawartości

Broń pneumatyczna.


dominiczeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Długo się zastanawiałem nad tym postem, ale w końcu po to jest FORUM, żeby szukać pomocy na różne tematy.
Mam pytanie do szanownego grona - a na pewno są tacy co się na tym znają. Mam zamiar kupić wiatrówkę tylko zastanawiam się nad jednym - czy kupić silną wiatrówkę gładkolufową np Koltera 350 /teraz są duże obniżki cen/ i potem ewentualnie zrobić jej tuning lufy, zy kupić trochę słabszą gwintowaną? Interesuje mnie zakup silnego karabinka pneumatycznego. Jeśli sie wygłupiłem z tym tematem na tym Forum to z góry przepraszam, ale jeśli są osoby które mogą coś doradzić to z góry dziękuję :) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post mi tu nie pasuje, raczej powinien być na głównym lub w dziale sprzęt poszukiwawczy ;-). Na wiatrówkach się nie znam.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam J - ja też się na razie nie znam, więc pytam. Głównego nie będę zaśmiecał, a tu jest wg mnie ok.
Pytania warsztatowe dotyczące wiatrówek nie są chyba czymś uwłaczającym godność wielkich eksploratorów i znawców broni. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
jeżeli to ma być zabawka, to wystarczy gładkolufowa, ale jeżeli zależy Ci na celności to bez wątpienia gwintowana - to oczywiście inna jakość ale też i cena!.
w strzelaniach sportowych z broni pneumatycznej strzela się na odległość 10 metrów i nawet słabszy" karabinek w zupełności wystarczy. zresztą wszystko można poprawić .....
pozdrawiam - jerzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wiatrówka z lufą gwintowana ma na pewno lepszą celność niż gładkolufowa. Jeżeli będziesz chciał poprawić ją pod względem sły bicia możesz zmienic sprężynę, lub nawet założyć dodatkową. Gdzies w sieci znalazłem kiedyś stronę gościa, który oferuje usługi tego rodzaju, a także prowadzi sprzedaż spręzyn do wiatrówek, jeśli się nie mylę to cena nie przekracza 100 zł, a ten człowiek jest chyba z Bielska Białej. Znajdziesz go w necie pod hasłem ''broń pneumatyczna'' albo jakoś tak. Jednak w nowej wiatrówce od razu nie wymieniał bym spreżyny. Swoją spreżynę, używaną intensywnie około 15 lat zregenerowałem własnym sposobem, co w konsekwencji dało jej chyba dwukrotna siłę bicia. Mogę też powiedzieć, że siła bicia jak i celnosć zależą rówież od od szczelnosci tłoka, oraz stosowania własciwych smarów!
pozdrawiam hydro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od fachowców że energia (siła przebicia pocisku)wiatrówki ma się odwrotnie proporcjonalnie do celności.
Pewnie dlatego wyczynowe wiatrówki rzadko mają dużą prędkość (energię śrutu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję wszystkim za rady. Chodzi mi o taką wiatrówkę z której w miarę celnie będzie można strzelać na odległość 25-35 metrów do celów wielkości powiedzmy puszki piwa. O strzelaniu sportowym nie rozmawiamy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie