Jump to content

kto robił gerbera ?


madmax78

Recommended Posts

All robił chyba wszystko co da się sprzedać i jest detektorem, więc bym sie nie zdziwił. Gerber to pochodna od wykrywacza sandbanks, bardzo stara konstrukcja, co nie znaczy, że nie skuteczna. W Polsce na pewno robiła to firma Demet oraz niejaki Nowak. Nazw i pochodnych było naprawdę sporo, robiono wersje z ruskim KP103ż, KP103M, potem na stronie Proskana pokazano wersję bez feta, w niektórych wersjach zasilanie było symetryczne,inne posiadały przetwornicę napięcia na NE555. Gerber 2 miał nawet wstawiony taki układ monitorujący stan baterii, czyli sygnalizację rozładowania poprzez miganie leda. Naprawdę możliwości zmian jest wiele, łącznie z dodaniem procesora na wzór Jabla.
Link to comment
Share on other sites

Ogólnie chodzi o to że 3 lata temu zmontowałem płytke i ...leży bo nie moge nigdzie dostac tego tranzystora polowego i wzmacniacza LM 709.Jeżeli chodzi o zastąpienie tego ruskiego FET-a to jedni mówią że to działa a inni że nie.Schemat mam od Nowaka i przewidując problemy ze zdobyciem tego tranzystora wykonał układ zastępczy.Szczerze mówiąc nie wiem jak go tam wmontować.
Link to comment
Share on other sites

W miejsce LM709 czy uA709 można dać śmiało MAA501 lub MAa502. Za KP103Ż można dać odpowiednik J176, choć mi zawsze lepiej na KP103 układ chodził. Ten ruski tranzystor da się kupić w sklepie inter chip w Olsztynie, przynajmniej ja tam kupowałem wysyłkowo. Jak masz jeszcze jakieś pytanie to pisz.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information