Skocz do zawartości

kto robił gerbera ?


madmax78

Rekomendowane odpowiedzi

All robił chyba wszystko co da się sprzedać i jest detektorem, więc bym sie nie zdziwił. Gerber to pochodna od wykrywacza sandbanks, bardzo stara konstrukcja, co nie znaczy, że nie skuteczna. W Polsce na pewno robiła to firma Demet oraz niejaki Nowak. Nazw i pochodnych było naprawdę sporo, robiono wersje z ruskim KP103ż, KP103M, potem na stronie Proskana pokazano wersję bez feta, w niektórych wersjach zasilanie było symetryczne,inne posiadały przetwornicę napięcia na NE555. Gerber 2 miał nawet wstawiony taki układ monitorujący stan baterii, czyli sygnalizację rozładowania poprzez miganie leda. Naprawdę możliwości zmian jest wiele, łącznie z dodaniem procesora na wzór Jabla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi o to że 3 lata temu zmontowałem płytke i ...leży bo nie moge nigdzie dostac tego tranzystora polowego i wzmacniacza LM 709.Jeżeli chodzi o zastąpienie tego ruskiego FET-a to jedni mówią że to działa a inni że nie.Schemat mam od Nowaka i przewidując problemy ze zdobyciem tego tranzystora wykonał układ zastępczy.Szczerze mówiąc nie wiem jak go tam wmontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce LM709 czy uA709 można dać śmiało MAA501 lub MAa502. Za KP103Ż można dać odpowiednik J176, choć mi zawsze lepiej na KP103 układ chodził. Ten ruski tranzystor da się kupić w sklepie inter chip w Olsztynie, przynajmniej ja tam kupowałem wysyłkowo. Jak masz jeszcze jakieś pytanie to pisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie