Jump to content

Chróstnik, Krzeczyn, Obora itp. k. Lubina.

pattern1937

Recommended Posts

Czy ktoś kopał w tych okolicach. Z tego co wiem w Chróstniku pełno porozrywanej amunicji od DSzK i PTRD/PTRS i wszystko przeorane. W Krzeczynie Małym i Wielkim nie byłem i nie mam informacji na temat działań wojennych w tych miejscowościach. Lubin to lotnisko, ale trafienie jakiegoś fantu to cud, choć pełno tam rowów przeciwczołgowych, okopów, dołków strzeleckich. Koło Lubina jeszcze jest Osiek i Obora. W Osieku byłem i zrezygnowałem z niego jak nic nie znalazłem, nie liczą tych obrośniętych rdzą Mosinów. W Oborze nie kopałem, ale niedawno tam znaleziono 2 pociski moździerzowe, więc pewnie mogło się coś tam dziać. Nad Lubinem to Koźlice i Mleczno, ale w Koźlicach nie kopałem, choć wiem, że tam pełno gruszek moździerzowych jest. W Mlecznie nie kopałem nic nie wiem na ten temat.

Wiem, że jest dużo tematów na temat okolic Lubina, ale mało interesujących.

Kopał ktoś w okolicach Mleczna, Obory, Krzeczyna, Chróstnika, jeżeli tak to z jakim skutkiem?

Mój numer GG: 6669777. Pozdrawiam pattern1937

pattern1937, to nie lotnisko tylko niemiecka druga linia obrony koło Chróstnika. Dziś byłem na pozycjach radzieckich między Lubinem a Kłopotowem, na fotce stanowisko zapewne teciaka... teren troszkę zryty, ale dalej w okolicach Zimnicy transzeje nietknięte.

DJ MHz, mam nadzieję, że obwałowań nie rozkopujesz - ubiegłego lata wyglądały jak ser szwajcarski... a później są pretensje, że wały pękają, że zalało cały dorobek życia.
W Grzybowie ciekawe miejsca i sowiecka pancerka w bagnie leży.

Szwajcar- Dzięki za zaproszenie, niestety teraz nie ma czasu ponieważ na trochę wyjeżdżam do Czech i tam na razie sobie pokopie, po drugie ja jeszcze jestem w takim wieku, że muszę mieć ,, błogosławieństwo starszyzny plemiennej:D,, żeby jechać na wykopki, a bym go niedostała :( Ale jeszcze raz dzięki za zaproszenie :)

• 8 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information