Skocz do zawartości

Prośba o informację dotycząca Świnoujścia i okolic.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam osoby, które chciałyby mi coś ciekawego podpowiedzieć lub udzielić informacji ewentualnie razem pobiegać z piszczałką. Wybieram się niedługo do Świnoujścia, jeżeli możecie to udzielcie mi jakiś informacji, napiszcie coś o miejscach niedaleko odległych od Świnoujścia gdzie były jakieś potyczki, bitwy. Interesuje mnie kolorowa drobnica ( monety, guziki itd.). Z góry dzięki za informację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Świnoujściu to znajdziesz dużo fantów, tylko przez lata była tam dzicz, która teraz jest nawet dobrze pilnowana, ale dla chcącego nic trudnego ;] Przede wszystkim park zdrojowy, a raczej już las w okół fortu anioła, i tego drugiego na zach. stronie wyspy, polecam okolice fosy, ponadto na zachodniej stronie są chyba z 4 małe bunkierki na wydmach (kopanie na wydmach zabronione ;]) cała wyspa jest silnie ufortyfikowana teraz tą ulicę przez las do wiatraka remontują, ale co rusz tam jakieś betonowo drogi z płyt po Niemcach, a przy nich gwinty po działach plot., na zach. stronie to jeszcze okolice basenu jachtowego są ciekawe, do 2002 roku to była dzicz i jeszcze nawet sie tam taka mini kopułka dla wartownika uchowała teraz ją przenieśli do forty, na wsch stronie Uznam to okolice fortu Gerharda oraz stanowiska po LWP które miały nas bronic przed imperialistyczno-burżuazyjnymi wojskami NATO. Teren super ciekawy ;] Polecam tylko nie daj się złapać ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeden gość stamtąd opowiadał mi o mosiężnych łuskach od dział przeciwlotniczych i innych pozostałościach wojsk niemieckich wykopywanych na wydmach i klifie w pasie wybrzeża od Świnoujścia do Międzyzdrojów. Stan - świetny (z piachu). Jednak popieram przedmówcę NIE RADZE KOPAC NA WYDMACH - lepiej unikać problemów. Pozdrawiam, alex1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za informację. Z tego, co wyczytałem to raczej fanty z drugiej wojny się kopie w Świnoujściu. Czy są gdzieś w okolicach jakieś miejsca nawet oddalone od Świnoujścia, gdzie można znaleźć coś z wcześniejszego okresu z przed drugiej wojny ? Będę w marcu może byście się ze mną wybrali na poszukiwania?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie ma być coś sprzed drugiej wojny to opowiem, co usłyszałem od miejscowych. Otóż grasująca w okolicach wyspy Wolin ekipa poszukiwaczy wydobyła z klifu przy samym morzu - uwaga - KOMPLETNA ARMATĘ Z XVII WIEKU (SERIO:)). Zdarzenie miało miejsce w okolicach miejscowości Międzyzdroje. Podobno najpierw ukazał się fragment koła, który wzbudził zainteresowanie, później całe, drugie, lufa... Z opowieści wiem również że morze potrafi wyrzucić po sztormie belki po starych okrętach (ponad 100 lat).

Odwiedzając Muzeum Broni V-3 zauważyłem pod ścianą sali ekspozycyjnej dwie, pokaźnych rozmiarów żeliwne kule armatnie, kaliber na oko 15 - 20 cm. Pytając o nie dowiedziałem się, że pochodzą z potopu szwedzkiego i zostały wykopane parę godzin przed moim przybyciem do muzeum w nieodległym Lubinie.

Pozdrawiam, alex1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie