Jump to content

Two box" i nie tylko...


pulkownikt

Recommended Posts

Cześć,

Przymierzam się do zakupu czegoś co sięga głębiej niż normalny wykrywacz. Mało jest informacji na forum ale być może napisze ktoś coś ciekawego i sensownego.

Sprzętem tym chcę szukać w ziemiankach, okopach,nieckach, przypdkowych depozytów w ogródkach czy w okolicach ruin etc.

Czytałem, że wykrywacze typu Two box często się rostrają i są ciężkie w obsłudze. Ważne dla mnie jest aby sprzęt był jak najbardziej prosty i stabilny, gdyż przedkładam poszukiwania nad zabwę w młodego technika ;)

Po wstępny rozeznaniu na rynku zastanawiam się nad trzema pozycjami:

1 dokupić Two box do GTI 2500 którego mam, i to chyba wydaje się być najbardziej sensowne bo koszt najniższy

2 kupić TM 808

3 kupić coś takiego :http://www.allegro.pl/item288609178_lorenz_lpx2_rama_2x2metr_vat_faktura.html

Czekam na Wasze sugestie, może ktoś coś zaproponuje innego albo podzieli się swoimi doświadczeniami.

Mało osób, które posiadają GTI udziela się na forum ale może jest ktoś kto używa tej dostawki.

pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Żaden dobry two box nie będzie dobrze działał prz niepoprawnym ustawieniu. Trzeba do doskonale ustawić.
Raczej z two boxem sie nie pobawisz. Jeżeli coś złapiesz to trche się nakopiesz. Np TM 808 łapie hełm na 1, 50 m. Więc troche się namachasz.
Najlepszy to vchyba TM 808 , ale trzeba go naprawde dobrze dostroic .
Link to comment
Share on other sites

Jakby mi się nie chciało kopać to nie interesowałbym się tymi sprzętami. Więc jak będzie co kopać to nawet fajnie.

Czytałem o tym, że TM 808 jest dobry tylko czy o tyle lepszy od Two Box dostawianego do GTI, że warto wydać na niego jakies 1600-1700 więcej?

Co z tym dostrajaniem, czy aż tak trudno się tego nauczyć?
Link to comment
Share on other sites

Szanowny panie TM-808 odradzam poniewaz w czasie używania przy byle zachaczenia nim o jakieś gałązki lub lekkie stukniecia szybkie ruchy będzie popiskiwał troche to uciazliwe w praktyce .GTI-2500 jest bardzo dobrym sprzętem miałem go trochę w rękach tylko osiągi na two-box nie są najlepsze niezadowalały mnie ,obecnie mam lpx2 i z nim można bardzo szybko chodzić wstrząsać albo lekko udeżać sondą i nic ani nie piknie a osiagi zasiegi takie że większe mi niepotrzebne wystarczy zupełnie mialem dużo wykrywaczy od FISHERA-GEMINI i PULSE AR III.kture jak szybko kupilem tak szybko sprzedalem szkoda pisać,załuje ze tak puźno kupiłem lpx2.dużo straciłem przed nim za niewiedze ale tak to w zyciu jest nauka kosztuje a jeszcze mialem PULSE STAR II bardzo dobry ale lpx2 lepszy.a jeszcze jedno pana brat idzie z ramą a pan za nim sprawdza sygnały GTI-2500 jak niema nic na wiezchu wiadomo odrazu ze cos głębiej.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
witam posiadam two box i nie jest tak żle jak inni piszą pewnie nie mieli do czynienia z tą przystawką generalnie two box jest dobry nie wzbudza się na gałęziach i ma precyzyjnego pinpointa czego nie ma tm 808,zasieg przyzwoity hełm łapie około 1,40m przy czym nie wzbudza się od małych odłamków metali czy naboi pod warunkiem ze z tresholdem nie przesadzimy.
Poszukiwanie two boxem najlepiej prowadzic na dwa wykrywacze tak jak napisał PLATYNNA.
Wejdz na forum http://www.poszukiwanieskarbow.com tu jest pare postów na ten temat pozdrawiam ps na pewno nie warto wydawac takiej kasy a to dla tego że efekt nie bedzie tak duży jak różnica w kasie.
Link to comment
Share on other sites

oskar-markiewicz napisał watpie, gdyz najmniejsze fanty wyciagane two boxem sa wielkosci puszki po piwie no moze troszke mniejsze.

To nie tak do końca two boxem można znaleźć mniejsze elementy typu klamra pod jednym warunkiem że podkręcimy sygnał wiodący a czułość ustawimy na wysokim poziomie ,wtedy rama będzie się bardziej wzbudzała, metodą na wzbudzanie się ramy jest kopanie sygnałów powtarzalnych sprawdzanych pinpointem no i najważniejsze na jakiej głebokosci two box ma znaleźć klamrę? osobiscie nie miałem takiego przypadku.
w instrukcji obsługi ramy jest opisana technika poszukiwania małych przedmiotów pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information