moherhead Napisano 29 Grudzień 2007 Autor Napisano 29 Grudzień 2007 Witam!Chcialbym przedstawic troszke fantow z naszeg skromnego zbiorku.Wartosc ich mierzona w zlotowkach jest niewielka lecz dla mnie gdanszczanina sa to okruchy historii mojego miasta.Na poczatek herb Gdanska na talerzyku do konfitur wyprodykowanym w...ćmielowie.
moherhead Napisano 29 Grudzień 2007 Autor Napisano 29 Grudzień 2007 Za pierwszym razem nie weszlo zdjecie:)
moherhead Napisano 29 Grudzień 2007 Autor Napisano 29 Grudzień 2007 Gadzet reklamowy prudukcji firmy Rosenthal.
moherhead Napisano 29 Grudzień 2007 Autor Napisano 29 Grudzień 2007 Niestety tylko framenty kufla pamiatkowego z okretu niemieckiego S.M.S Elsass.http://www.deutsche-schutzgebiete.de/sms_elsass.htm
moherhead Napisano 29 Grudzień 2007 Autor Napisano 29 Grudzień 2007 Szablony do liter.Niestety tak delikatne ze wolalem tego nie rozwijac.
moherhead Napisano 30 Grudzień 2007 Autor Napisano 30 Grudzień 2007 to17071990Tez tak uwazam:).Niestety w miejscu w ktorym grzebie jest masa porcelany ale w kawalkach.Kiedy trafilem na fragment talerza Rosenthala z widoczkiem na katedre oliwska to ....no lepiej nie mowic.Podobnie jest z koronami piecow kaflowych takich jak ta na fotce.Moze ktos wie co z tym zrobic i czy warto gromadzic te skorupy?Przy okazji dodam ,ze ta miejscowka znajduje sie na moim prywatnym terenie wiec mozliwosci eksploatacji mam nieograniczone:).Po wojnie wywozono tam gruzy i smieci ze zburzonych w okolicy domow .
moherhead Napisano 30 Grudzień 2007 Autor Napisano 30 Grudzień 2007 Troche monet WMG i starszych zwiazanych z Gdanskiem.
moherhead Napisano 30 Grudzień 2007 Autor Napisano 30 Grudzień 2007 Trabka.Lezala sobie w okopie przez jakis 60lat i ani tru ,tru.Zreszta teraz tez.Wyprodukowana przez Bochland&Fuchs Musik Instr.Fabrik Graslitz ,Bohmen.
moherhead Napisano 30 Grudzień 2007 Autor Napisano 30 Grudzień 2007 Perkun ,bicie WP , S w prosokacie i nr.205230.Prawdopodobniesluzyl" w Wehrmachcie.Pochwa chyba od czegos paradnego.
darmatt Napisano 30 Grudzień 2007 Napisano 30 Grudzień 2007 fajna trąbuchna. Warto oddać do renowacji jakiemuś dziadkowi-złotej rączce. Może jeszcze kiedyś zatruta ;)
moherhead Napisano 30 Grudzień 2007 Autor Napisano 30 Grudzień 2007 darmatt Mechanizmy sam czesciowo uruchomilem a nad wymiana lejka sie zastanawiam bo na nim wlasnie saicia",ktore cytowalem .Na fotce obok: pozostalosci po armii 1000-letniej Rzeszy.Mielismy tego znacznie wiecej ale ostatnio fascynacja tym tematem jakos nam minela i spuscilismu" wiekszosc na Jarmarku Dominikanskim i Allegro.
darmatt Napisano 30 Grudzień 2007 Napisano 30 Grudzień 2007 moherhead, ten lejek BYĆ MOŻE da się polutowac, dziury załatać itd. Są jeszcze tacy spece na tym padole ;) Tato opowiadał, że kiedyś po wsiach chodzili ludzie, ktorzy trudnili się drutowaniem naczyń. Jesli komuś stłukło się jakieś gliniane naczynie, gar itd. zbierał skorupy i oddawał takiemu druciarzowi a ten cienkimi drucikami to składał tak, że prawie nie było widać szwów.
moherhead Napisano 31 Grudzień 2007 Autor Napisano 31 Grudzień 2007 darmattDzieki za rady.Sprobuje cos z ty lejkiem zrobic.:)
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.