Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ALL

TWO BOX WERSJA II Z DOPALACZEM I Z DODATKOWĄ SONDĄ.

Recommended Posts

Chciałbym pokazać inne rozwiązanie TWO BOX, gdzie istnieje możliwość zamiany sond.Stosownie do potrzeb,można do elektroniki przypiąć płyty lub cewkę 26cm.Ta wersja pracuje w układzie z dopalaczem.Zasięg podniósł się dość znacznie,w przypadku płyt jak i pojedynczej sondy.Jakość zdjęć nie jest najlepsza, ale to nie zależy od mojego komputera,ani od aparatu niestety trzeba się zmieśćić w okienku.POZDRAWIAM ALL

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.Zasięgi w TWO BOX zdecydowanie wzrosły,średnio od 20% do 25%.W czasie testów upewniłem się w 100% że, zasięgi wykrywacza zależą w głównej mierze od częstotliwości na jakiej pracuje,jak również od gruntu.Częstotliwość np.15Khz ma bardzo duże tłumienie w gruncie, a zdecydownie duże w gruncie np. na polu ornym,łakach i żwirze. Ale i w piasku jego zasięg nie wiele wzrasta, testy przeprowadzałem w czterech rodzajach gruntu.Dlatego prezentowny wyżej wykrywacz pracuje na 5Khz.Przy tej częstotliwości pracuje bardzo stabilnie nawet na maxa.TWO BOX ma rónież inną zaletę zero reakcji na temperatury poniżej zera,testowałem go przy minus 6 stopni zachowywał się bardzo dobrze.Nie podaje co i na jakiej głębokości wykrywa,bo była by to reklama.Wogóle to powinna być osobna strona, dla opisywania takich konstrukcji.Na przykład chciałbym udostępnić dla wszystkich,schemat wykrywacza [do militarii] oraz schemat płytki [układ który jest sprawdzony],ale jest problem z umieszczeniem go w post.Co prawda udało mi się umieścić schemat cewki ale po takich problemach, że to mnie zniechęca do dalszych opisów.Ale mimo to opiszę jeszcze sposoby strojenia cewek do budowy sond. POZDRAWIAM ALL

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
co się stało. wreszcie jakis polski producent dzieli sie tajemnicami. chyba mu zostanie na chleb?

konkurent

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o zrobienie stronki, to z wielką chęcią bym ją wykonał i umieścił na serwerze. All - jeśli chciałbyś podzielić się w taki sposób swoją wiedzą i materiałami to daj znać. Oczywiście pełną kontrolę nad taką stronką miał byś Ty, ja byłbym tylko jej wykonawcą.
Pozdrawiam
Ps. mam na swoim sumieniu: www.xzn.prv.pl -czywiście szata graficzna nowej stronki byłaby znacznie lepsza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za szczere chęci i pomoc.Stronę w internecie robi mi Pan z którym nawiązałem kontakt wcześniej,również z strony Sprzęt poszukiwaczy"Jeszcze raz dziękuję za pamięć.
Oglądałem tą stronę którą podałeś w post.Jest co oglądać,tylko pogratulować pomysłu i fachowości.DZIĘKI POZDRAWIAM ALL.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki ALL za miłą recenzję stronki :)
Z niecierpliwością czekam na ukazanie się strony z twoimi materiałami. Gdyby pojawiły się jakieś trudności przy realizacji tego pomysłu - zawsze możesz liczyć na moją pomoc.
U mnie prace przy tworzeniu wo boxa" zostały tymczasowo wstrzymane, na wiosne zamierzam zabrać się do roboty na powarznie-wówczas z pewnością będe miał jeszcze kila pytań do Ciebie.
pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information