Skocz do zawartości

Jak czyscic all metal (glownie zlom) ? :)


michal123456789

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
zeby zabezpieczyc przed rdzewieniem moszisz odciac doplyw od powietrza, nie dotykac rekoma, aby uniknac plam na metalu np na bagnetach,
jedni wycieraja do sucha i zostawiaja inni kombinuja z preparatami z elektroniki ktore po wyschnieciu daja dodatkowa poklowe, ktora lawto zetrzec.
nie ma idealnej metody, albo zamykasz na cztery sposty i zabezpieczasz przed wilgocia, albo chemia.
Napisano
Cześć. Tani sposób to moczenie w occie 10 % ( niektórzy trochę rozcieńczają ), następnie szczotka stalowa, i woda z proszkiem lub płynem do prania i tak do skutku. nalezisko" oczyszczone, zabezpieczamy- 1 smarujemy oliwką dla dzieci ( sprawdzałem działa i nie śmierdzi) 2. natłuszczamy innym olejem. 3. pokrywamy miksturą z rozpuszczonej w benzynie ekstrakcyjnej parafinie. 4. lakierujemy 5. pokrywamy Farbą 6 używamy innych środków specjalistycznych. Sposób konserwacji zależy od ciebie i co to ma być i do czego.

Taniej sie pewnie nie da( chyba, że porada Ados2).

Pozdrawiam i powodzenia.
Napisano
Witam
Z preparatów do zabezpieczania polecam AT 44 jest to coś w rodzaju oliwki z teflonem w spreyu.Dobrze zabezpiecza,tworzy cienką powłoke,nie przyciąga kurzu i ma nawet dość przyjemny zapach jak na środek chemiczny :)
Pozdrawiam
Napisano
Ja polecam różnej maści szczotki druciane. Stalowe, mosiężne, na wiertarkę i ręczne, oraz różnej grubości papier ścierny.
Wszystko oczywiście trzeba używać z głową i cierpliwością.

Mam też pytanie do kol Steinara:
Ten preparat AT44 zostawia jakieś widoczne ślady na fantach i czy łatwo się go pozbyć??
Napisano
Ale czasami jest tak, że ma się wybór, albo trochę porysować albo zostawić rdze.
Można też sprobować wodnego papieru, tylko w tym przypadku czyści się na lustro", co w niektórych przypadkach jest niepożądane.
Napisano
Witam
Co do pytania.AT44 nie zostawia śladów.Najpierw spryskuję a potem delikatnie ściereczką rozprowadzam.Co do usunięcia go nie ma żadnych problemów.Jest to środek który z powodzeniem stosuję w pracy przy urządzeniach elektrycznych typu rozdzielnie,styczniki,elementy automatyki itp.Znakomicie konserwuje w/w urządzenia gdzie ich sprawność jest bardzo ważna(instalacje produkcyjne ORLEN)Myślę że Przy konserwacji militarki itp.napewno sie przyda.
Pozdrawiam
Napisano
Witam ponownie
Co do papieru ściernego.
Kto ma dostęp do zakładu blacharsko-lakierniczego może użyć maszynki do docierania szpachli wystarczy nałożyć tylko odpowiedni krążek papieru ściernego w zależności jak dużo chcemy zedrzeć.Wspaniała sprawa.
Pozdrawiam
Napisano
Witam
Nigdy za niego nie płaciłem ;)Ale jako dystrybytor występuje warszawska firma.Tu masz link do nich:
http://www.ct-card.pl/index.htm
W katalogu produktów masz więcej tego typu rzeczy
AT 44 jest pod nr.7
Możesz poczytać opisy bardziej fachowe.
Pozdrawiam
Napisano
To jeszcze jedno pytanko co do tego at44:
czy przedmiot po użyciu jest łusty" i czy dotykanie rękami powoduje ścieranie (zakładam, że jakieś na pewno, ale czy dotknę raz i znowu trzeba nakładać)??
Napisano
Witam
Nie wiem czy bedzie cos widać,ale jak coś to proszę. Tak na marginesie zaznaczam że granat jest pozbawiony wszystkiego co stanowiłoby zagrożenie.Więc proszę się nie podpalać i nie straszyć mnie służbami.To tak ogólnie. :)
[url=http://img251.imageshack.us/my.php?image=canon017by1.jpg][img=http://img251.imageshack.us/img
Pozdrawiam
Napisano
No ładnie się świecą:)))
ale w sumie nie jest aż tak źle jak myślałem, chociaż macik byłby lepszy.
Dzięki za pomoc ja także uzyskałem wszystkie odpowiedzi podczepiając się pod ten temacik.
Napisano
Witam!

Wyleciało mi z głowy ale jest taki środek, który używają do konserwacji żelaza w muzeach. Zostawia niestety czarną barwę na przedmiocie ale podobno jest skuteczny. Czy ktoś może pamięta jego nazwę? Coś jakby na k" lub h". Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie