Skocz do zawartości

Czechy


maciejtrala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałem opowiedzieć o dość ciekawych miejscach , które udało mi się odwiedzić w tym roku w Czechach.

1. Twierdza Hanicka w górach orlickich.

Bardzo ciekawe budynki naziemne ( oryginały z okresu wojny ) Natomiast cały podziemny kompleks to nowoczesny ( o ile można to tak nazwać - lata około 80 ) atomowy schron. Wycieczka z przewodnikiem podziemiami dość ciekawa ( mają opisy po Polsku ) trwa około półtorej godziny. Cena 60 koron :) jak ktoś będzie chciał zobaczyć zdjęcia to proszę o info - podeślę

2.Okolice miejscowości Hanusovice

Super trasa rowerowa około 19 km w kółko, po drodze warte do zobaczenia partyzanckie bunkry - zachowane w idealnym stanie :) naprawdę warto. Przede wszystkim na rowerku dla zdrowia :o)

3.Kolejne miejsce to okręg Valtice-Lednice na południu czech. Piękne winnice zamki pałacyki ścieżki rowerowe :o) i to czego się tam w ogóle nie spodziewałem - dwa lekkie bunkry - jeden strzegący zamku rybackiego a drugi skrzyżowania nie opodal :o) Ten pierwszy świetnie zachowany zamaskowany - niestety zamknięty drugi zaś standard - lekko podniszczony.

4.Ostatnim miejscem , które naprawdę warto zobaczyć to zamek w Brnie. Kazamaty zostały przerobione przez wermacht
na schrony , zachowana niemiecka centralka telefoniczna i coś co mnie bardzo zastanawia i muszę coś na ten temat znaleźć lub może Wy mi pomożecie. Kaplica w której na ścianie wisi niemiecki orzeł i betonowy kloc ze swastyką. Niestety nie mieli opisów po polsku :o) N9iemiecki albo francuzki a ja się nie znam na tych mowach :)

Zdjęcia dołączę jak je zmniejszę :o) może nawet uda mi się dziś :o)

Pozdrawiam Wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem jeszcze jednego.... w Mikulovie - tam nocowałem warto zobaczyć cmentarz Żydowski. 2500 nagrobków - ciekawostką jest to że został zachowany pomimo tego że Niemcy tam stacjonowali. Przewodniczka powiedziała że miała być to pamiątka dla Niemców wymordowanej kultury i rasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie