Skocz do zawartości

do panslona bociana i innych cdn. czyli na tropach rutusa.


panslon

Rekomendowane odpowiedzi

proscan mnie pobudził do wzięcia linijki i pomierzenia i zastanowienia się co jest mocne a co słabe w rutusie, bo nie mam ochoty uchodzić za takiego co pisze ogólniki.Generalnie kupiłem wiosną zeszłego cyklopa 2 i przy naprawie miesiąc temu ( padła sonda ) ponieważ ponoć w rutusie sondy są inaczej składane cały wykrywacz dostał upgrade" do rutusa plus . Po tym czasie mogę już coś powiedzieć na ten temat. moje pomiary na stole dla czułości max, dyskryminacji zero, i dla tych ustawień które są fabryczne na wyświetlaczu :
1gr. 23 cm,50gr 24 cm, młotek 1Kg. ok 50 cm, hełm 75 cm.
dla 7 kreski dyskryminacji: 1gr. 22 cm. 50 gr. 20 cm , młotek - cisza, hełm 70 cm. Czyli generalnie nie mam odczucia ,ze zasiegi podane na stronie są wyssane z palucha.zaletą tego wykrywacza jest duza skutecznośc na drobiazgi kolorowe w moim odczuciu porównywalna do droższych wykrywek zachodniej produkcji. wyraźnie trąbi na monetki , itp. skutecznosć na militaria jest w miarę dobra-Smętek jest trochę lepszy. zaletą jest wyraźne przejście sygnału rąbki" od ciszy do dźwięku- nie trzeba się wsłuchiwać żeby stwierdzić ,ze trąbi. Wadą: łamliwe kijki od sondy, i uderzenie o gałęzie itp. daje sygnał. Generalnie dla osób szukajacych drobiazgów dośc dobry, z dobrą dyskryminacją i to co widać to tylko troszkę skracającą zasięg.
panslon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rutusa plusa od trzech tygodni i naprawdę bardzo mile mnie zaskakuje ten wykrywacz. Bardzo starannie wykonany jak na polski produkt to wręcz profesjonalnie. Bardzo pomysłowe jest zamocowanie boxu z elektroniką do szkieletu wykrywacza.Ogólnie wygląd wykrywacza nie jest ważny ale po samym wykonaniu widać dobrą firmę. Jest to mój czwarty wykrywacz i po pi,smętku i BH naprawdę jestem pod wrażeniem wysokiej skutecznosći tego wykrywacza. Poszukuję generalnie starych monetek krzyżackich w okolicach Malborka, Kwidzyna i w tym zastosowaniu wykrywacz sprawdza się rewelacyjnie( np. srebrne denarki spokojnie wyciąga z ok. 15 do 20 cm.a większe sreberka z ok. 25 do 30 cm. ).Dodatkowym atutem jest naprawdę dobra ostra dyskryminacja.Z tego co widze to jest to chyba najlepszy polski wykrywacz na monetki.Sam producent jest chyba zbyt skromny i nie wie co zrobił.
Tak trzymać i będziemy mieli w polsce pierwszą markową" firmę ( za kilka lat zapewne :)
Krzyżak kwidzyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...he he Panie kżyżak...,jak napisałem kiedyś posty na podbudowie euforii , bo faktem jest ,że to naprawdę działa na monety jak i inne duperele jak diabli, to bocian za namową proskana mnie wyciął i przy okazji nawyzywał od......... . Mam osobiste doświadczenia z tą wykrywką (w porównaniu do innych i niejednokrotnie MARKOWYCH piszczałek), i mimo,że proscan wymieszał mnie z ......, bo ma monopol i doktorat z wykrywek,to dalej uważam,że w chwili obecnej nie ma lepszej wykrywki na drobiazgi wśród polskich producentów.I dalej uważam, że za sprzęt zachodni o podobnych możliwościach ( Panie proscan)należy zapłacić dużo więcej zł. gdyż jak każdy z nas, kopaczy nie od dzisiaj,miał w łapkach różne zachodnie wynalazki za kupę grosza...i się rozczarował!. Gośiu A.Rutyna miał po prostu olśnienie" i mam nadzieję ,że jeszcze niebawem dozna tego uczucia...co powinno zaowocować nowym modelem... mam nadzieję...amen!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie