Skocz do zawartości

Wyciagniete neodymem.


Rekomendowane odpowiedzi

nawet ciekawe...

http://www.allegro.pl/item215409493_magnes_magnesy_smco_45x25_s42_szybka_wysylka_.html

http://www.allegro.pl/item214832171_magnesy_magnes_smco_45x15_super_moc_i_cena_poznan.html

...może by zainwestował :)

powiedzcie mi proszę jak ciężki przedmiot może unieść taki magnes za 25zł? bo nie rozumiem tych numerków ;]

mamy tu jakichś znawców w temacie ?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link... :)FestungGlogau :) sam coś czymś takim wytargałeś? opowiedz jak tym się działa? z łódki czy z brzegu? często trafiają się niewypały? jak bardzo niebezpieczny jest to sposób poszukiwań wg Ciebie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalerzy gdzie szukasz ponton czy ludka nie zawsze jest potrzebna bo wiekszosc rzeczy bylo wrzucane z brzegu A co do niewypalow to zalerzy poprostu nie zawsze sa to niewypaly i nie trafjaja sie az tak czesto poprostu zazwyczaj sa glebiej wbite. a ja jak jeszcze mieszkalem w polsce to wyciagalem glownie militaria wywalone do rzek i stawow po wojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
te uchwyty" nie sa wystarczające i są źle skonstruowane do połowów w wodzie. są to raczej takie rzeczy do przemysłu, gdzie się przenosi grudy żelastwa w różnych procesach.

80kg należy odczytywać jako odźwig maksymalny, co oznacza, że muszą być spełnione wszelkie warunki, aby ten uchwyt pociągnął 80kg. W rzeczywistości 1. te warunki nigdy nie są spełnione 2. max. udźwig w rzeczywistości (szczególnie w wodzie) jest dużo dużo mniejszy.

Efektywnie można łowić zestawem o mocy kilkuset kilogramów, lub nawet 600-700 kg. Kto raz łowił neodymem, wie o czym mówię.

Mały przykład: bagnet. Bagnet waży pół kilograma. Jeśli przyciągnie go magnes o udzwigu 80kg, wcale nie znaczy to, że musimy użyć takiej siły do oderwania tego bagnetu. Siła do oderwania jest dużo mniejsza. Im większy udźwig magnesu (siła), tym większej siły musimy użyć, a czym większa siła tym lepiej, bo wraz z jej wzrostem, nabieramy pewności, że uda nam się wyrwać taki bagnet z mułu i nie stracić go w czasie holowania, nawet jeśli będzie zahaczał się o zatopione konary, resztki sieci, wodorosty itd. itd.

Poza tym, zauważcie, że te uchwyty mają magnesy po prostu wklejone" do tulejek. Przecież to może zaowocowac odklejeniem się takiego magnesika w przypadku przyklejenia się od przedmiotu większego niż 80kg... np. jakiejs częsci czołgu etc.

Sprawa więc nie jest taka prosta jak się wydaje.

Pozdrawiam

Darmatt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większy ciężar przyklejonej reczy i większe pole styku z magnesem, tym większej siły musimy użyc na oderwanie np. jeśli do magnesu 70x40 przyczepi się sześcian ze stali o wadze 20kg, chciałbym znaleźć śmiałka, który w pojedynkę to odczepi :)))

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie