Skocz do zawartości

ZŁOTA MONETA


Gość REMBAS25

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM: POSIADAM ZŁOTĄ MONETE CAR MIKOŁAJ I"ROK 1889
CZY KTOS WIE COŚ NA TEN TEMAT SZUKAŁEM WSZĘDZIE I NIEMOGŁEM NIC ZNALEŚC ACHA ZAWARTOŚĆ ZŁOTA 73%
ZA INFORMACJE Z GURY DZIENKI .
Z POWAŻANIEM REMBAS"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha jescze raz dodam że jest to 10 rubli tważ gościa patrząc z boku ,z drugiej strony jakieś dzewo ?niewiem z czym mozna to poruwnac. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początku chciałem przeprosić za niedokładny opis tej monety ,jak będe miał możliwosć zeskanowania to dodam do postu .
Przepraszam za wielkie litery w poprzednich postach ostatnio miałem dużo problemów z kompem.
pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moneta to prawdopodobnie dość popularne fałszerstwo 10-cio rublowej monety Imperium Rosyjskiego. Oryginalne monety bite były z niemal czystego złota, ostatnio znalazłem taką 6 lat temu i sprzedałem wówczas za bodajże ok. 300 zł(po cenie złomu złotego).Ze względu na dużą zawartość złota monety te były bardzo często fałszowane i rozchodziły się właściwie po całym świecie np. wraz z emigrantami do USA,Argentyny itp., którzy sprzedawali tu swoje majątki i z uzyskanymi w ten sposób złotymi lub złotymi" monetami wyjeżdżali za ocean lub bliżej do Francji, Belgii, Niemiec za pracą. W produkcji tych fałszywych monet specjalizowali się często rzemieślnicy pochodzenia żydowskiego, liczne wzmianki o ich aresztowaniu lub zesłaniu na Sybir znajdują się w prasie z końca XIX i poczatku XX wieku. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie