Jump to content

Premiera komiksu o epizodzie z Powstania Warszawskiego


biesław

Recommended Posts

ZAPROSZENIE NA PREMIERĘ KOMIKSU OCALENI" TOMASZA BEREŹNICKIEGO

W czwartek 14 czerwca br. o godz. 18.00 do Domu Spotkań z Historią" przy ul. Karowej 20 w Warszawie odbędzie się premiera komiksu Ocaleni" Tomasza Bereźnickiego. Historia przedstawiona w komiksie opowiada o ewakuacji powstańczego szpitala na warszawskiej Starówce i oparta jest na autentycznych wydarzeniach z września 1944 roku.
Komiks jest wydany w ramach promocji III edycji ogólnopolskiego konkursu na komiks Epizody Powstania Warszawskiego" organizowanego pod patronatem Związku Powstańcow Warszawskich i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Patriotyzm Jutra".

Więcej o konkursie na stronie www.pw44.pl/konkurs.html

Zapraszam
biesław

Link to comment
Share on other sites

Fotorelacja z premiery komiksu Ocaleni" na stronie http://forum.1944.pl/index.php?showtopic=5318&pid=30672&st=0&#entry30672

Jednocześnie zapraszam też wszystkich zainteresowanych z Krakowa i okolic na spotkanie autorskie z Tomaszem Bereźnickim, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 18 czerwca godz. 18:00, w księgarni FANKOMIKS przy ul. Grodzkiej 2 w Krakowie. Także tam będzie można otrzymać bezpłatny egzemplarz komiksu.

biesław
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Od 21 czerwca w wybranych punktach w większych miastach, na hasło „konkurs Epizody Powstania Warszawskiego” można już odbierać bezpłatny egzemplarz nowego komiksu o Powstaniu Warszawskim pt. „Ocaleni” Tomasza Bereźnickiego. Ilość egzemplarzy ograniczona

Komiks przedstawia autentyczną historię z ostatnich dni Powstania Warszawskiego. Tytułowi ocaleni" to sanitariuszka i dwaj powstańcy, którym udało się uciec przed pożarem kamienic na Starym Mieście. Ukryci w piwnicy przeżyli niemal bez żywności i wody ponad 30 dni, aż do 6 października 1944 roku, kiedy zostali ocaleni przez pracowników szpitala przy ul. Płockiej.

Komiks „Ocaleni” został wydany w ramach promocji III edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody Powstania Warszawskiego” a został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Szczegóły na oficjalnej stronie konkursu http://www.pw44.pl/konkurs.html

biesław
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information