Skocz do zawartości

TRAFIONY TYGRYS


misiek2907

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielka prośbe mieszkam w tomaszowie lubelskim i stał tu po wojnie tygrys trafiony w bok podczas operacji burza mianowicie na ulicylistopadowej stał chyba dluzszy czas bo kolegi ojciec nawet wyrwał z niego podnosnik i zwiazku tym ze niewiem gdzie szukac informacji o nim moze jakies zdjęcia a moze ktoś wie co sie z nim stało tylko bez takich poszedł na złom to i ja wiem chodzi mi o to zeby cos blizej sie dowiedzieć o tym zdarzeniu z góry wielkie dzieki pozdro dla ludzi z okolic moze jeszcze cos z tej wojy tu zostało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no słyszało sie czytalem dziennik bitwy i wogóle polacy niszczyli wtedy sprzęt zeby nie dostal sie w rece wroga czasami znajduja tu ludzie troche reczy ale juz nie w oklepanych miejscach trzeba sie naszykac ale czasami kiedys kolo znalazł podwozie od jakiejś polskiej ciezarówki a tak to jeszcze gdzieś widziałem zdjecie w kronice niewiem chyba vickersa albo 7tp przy drodze chyba rozwalony moze jakby ktos usilnie szukał to moze. Sa jeszcze opowiastki innych ludzi duzo osób wspomina o utopinych czołgach co może byc możliwe bo miejsca w których niby sie znajdowały to albo byłe torfowiska albo bagna niewiem jakoś poprostu nikogo niechce wprowadzać w bład jak ktos chce to moze to go zainteresuje pozdro dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 39 na drodze prowadzącej do Tomaszowa walało się pełno rozbitego polskiego sprzętu, zabite konie, podwoty stojące w rowach,konie luzem etc.Niemcy zrobili kilka fotek i były one zamieszczone w necie, może nawet na tym forum.Ma ktoś je zapisane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys ten z akcją Burza" raczej nic wspólnego nie miał.
Zniszczony/uszkodzony został zapewne przez Rosjan.
Nie wiedziałem do tej pory o nim ale wiem czyj on był. Musiał pochodzić ze s.Pz.Abt. 509.
Skoro jesteś z Tomaszowa L. to najprędzej znajdziesz jakieś informacje w swoich okolicach. Pójdź tropem, który już znasz.
Na Lubelszczyźnie zostało kilka tygrysów ze s.Pz.Abt. 509. Mnie znane są do tej pory zdjęcia tylko tego jednego z dwóch, które zostały w Zwierzyńcu.
W zeszłym roku robiłem mały rekonesans w tamych okolicach i znalazłem od niego jedynie szpilkę z gąsienicy :-).
Niewiele to ale szpilka jak nowa.

P.S. Gdyby udało Ci się znaleźć jakiekolwiek informacje o tym tygrysie (lub innych) to daj znać na priv. Temat tygrysów na Lubelszczyźnie bardzo mnie interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie