Jump to content

kraków i okolice trasa do Oświęcimia


Recommended Posts

cześć, w okolicach Babic, Alwerni i Płazy toczyły się dość zacięte walki w styczniu 45 (w Babicach prawie każdy dom był ranny ) w okolicznych lasach do dziś można znaleść pozostałości po tych walkach. często przy budowie domów lub przebudowie dróg trafiają się wybuchowe niespodzianki
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Ci bardzo za informację z tego co wiem to Granica wojenna była w Porembie Żegoty.
Także słyszałem z opowieści starszych osób że gdy ruski szli od Krakowa to coś się tam działo. Jedna osoba mi nawet powiedziała ża z miejscowości Przeginia /rogatka uciekli niemcy przed ruskimi i za 20minut przyjechał gebels na motocyklu z wuskiem bocznym i strzelał w powietrze gdzyż ludzie grabili baraki w Przegini/rogatka. Zrobił się popłoch i niemiec odjechał. Niemineło 30minut i osoba która mi to opowiadała zobaczyła rusków nawet jeden się jej pytał gdzie są niemcy" oczywiście łamanym polskim czy ruskim ciort wie. Powiedziała że godzinę temu wyruszyli na zachód trasą przez Alwernie, Babice.
TYLKO TYLE WIEM NA TEN TEMAT. Prawdopodomnie znanego już Ci motocyklistę gdzieś DOJECHALI i zrobili mu z d.... jesień średniowiecza. :)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information