Skocz do zawartości

Baworowo, Czocha...


kudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
nie mam ostatnio zbyt wiele czasu, żeby pojawiać sie na forum, co pewnie niektórych cieszy (szczególnie moderatorów), ale chciałbym sprostować nieścisłość w tekście opisującym konferencję w zamku Czocha. W artykule zauważyłem podpis pod zdjeciem Tajemnicze otwory strzelnicze w obiekcie Baworowo". Nie wiem kto oprowadzał uczestników konferencji po fabryce, ale dziwne, że nie powiedział co to za cudo". Te ajemnicze" otwory nie są strzeliniczymi". Jak zauważyliście mają wbudowane specjalne szklane tafle (nie da sie wiec przez nie strzelac). A słuzyły ni mniej ni wiecej jak do obserwacji pracy (ciągu) silników odrzutowych (słyszałem też plotke, że chodzilo o silniki do V-1 i V-2). Plotki nie musza byc prawdziwe, ale faktem jest, ze podobne ajemnicze otwory strzelnicze" budowano w innych obiektach, ktore zajmowaly sie testowaniem silnikow do samolotow odrzutowych i roni odwetowych".

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zupełną rację. To nie są otwory strzelnicze, a punkt obserwacyjny. Na temat produkcji prowadzonej w fabryce istnieją zeznania świadków, w których mowa min. o wspomnianych silnikach. Na terenie zakłądu znajdowały się 3 hamownie. Informacje o tym obiekcie jak i okolicach pojawi się artykuł w Odkrywcy"(prawdopodobnie w sierpniu). Jeśli ktoś jest bliżej zainteresowany - służe pomocą. Niepotrzebnie zakładany był tylko nowy temat. Można pisać w tym wątku:
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=350682&id_forum=0#ost

Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie