Skocz do zawartości

Materiał


vonadamski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam towarzysze :) !!!

Dajmy na to kopie sobie w ziemi i natrafiam na daszek od czapki... i co dalej ???
Nie zdarzyła mi sie taka sytuacja a jest to mozliwe, nie chodzi mi tu o to ze to musi byc czapka moze byc inny material. Na pewno jet mozliwosc wykopania tego w komplecie (takim jaki sie zachowal ) :))

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z grabarzem on będzie zorjętowany ile lat wytrzymuje materjał w ziemi. Ale z tego co widziałem przy ekshumacji grobów wojennych to nie ma co liczyć na sęsowny kawałek materjału po 50 latach w ziemi. Natomist 25 lat to minimalny czas po którym są przekopywane nieopłacone groby i po tym czasie z tego co wiem wiele zostaje.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Mam książkę ze zdjęciami wykopków z Katynia , z wykopalisk z lat 90-tych, niektóre są w niezłym stanie - nawet prawie kompletne mundury , ale chyba gleba była dobra" - nawet papiery się do dziś zachowały. Książka Muzeum katyńskie w Warszawie".
Pozdrawiam
Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Tak jak wspomnial vonadamski: zalezy od rodzaju gleby, ulozenia materialu, wreszcie jego rodzaju. Ostatnio znalazlem fragment munduru SS - chodzic w nim sie juz nie da, ale kilka pagonow mozna na upartego z tego uszyc.

Widzialem mundury Wehrmachtu z ekshumacji cmentarza wojennego z 1939r. - oko by wam zbielalo, ale to inna historia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie soie pościk oczyszczanie znalezisk" dałem fotki łódek mannlichera, mosina z kartonowymi przekładkami i mausera w brezentowym płótnie mimo 88 lat zachowały się w idealnym stanie (mam jedną z pieczątkami kontorli jakości)oto link (http://www.odkrywca-online.pl/index1.php?action=forum&iletab=jedna&sub=pokaz_watek&id_forum=4&ktory=45142#45142)

miggi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie