Skocz do zawartości

schemat wykrywacza


kris.

Rekomendowane odpowiedzi

SWaldek interesuje mnie schemat VLF.Możesz coś napisać na ten temat(czy posiada dyskryminację,zerowanie,jak sprawuje sie w terenie).

ALL Pomóc mi mozesz wskazując sprawdzony schemat lub ewentualnie udostępniając.Jakie mam? Mam chyba wszystkie z EP,PE i to, co dorwałem na sieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VLF TR, króry zrobiłem oparty jest na pirwowzorze Fisher 555 i dostosonym przez rodzimych konstruktorów do naszych warunków. Zastosowałem w nim sondę koncentryczną 30cm.
Posiada zerowanie, przełącznik lub potencjometr pozwalający ustawić wielkość odrzucanych metali żelaznych, eliminację wpływu gruntu, nie posiada dodatkowych bajerów.
Udało mi się jednak tak zestroić, że działa jak wykrywacz dynamiczny, ale potrzeba do tego trochę wprawy.
Bardzo podobny schemat jest dostępny w paru wersjach w sieci. Jak na starą konstrukcję działa kapitalnie, ale żeby tak było musi być wykonany naprawdę solidnie, wprawny elektronik powinien sobie z tym poradzić, ponieważ do uruchomienia i zestrojenia potrzeba trochę dodatkowego sprzętu.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie