Skocz do zawartości

Busko Zdrój Bronina i okolice


to17071990

Rekomendowane odpowiedzi

a okolice Nowego Korczyna by cię interesowały.
Było tam trochę walk Legionów Piułsudskiego i też z drugiej wojenki coś by się znalazło.
A z pierwszej wojny to może ci coś mówi okolica wsi Ucisków? Jest tam mogiła żołnierzy Rosyjskich i Austryjackich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mogiła a największy w woj. swiętokrzyskim cmentarz żołnierzy poległych w czasie I wś.

A co do okolic Buska - okolice blizsze czy dalsze ?? jak wspomniał przedmówca - linia Nidy, okolice Staszowa - tam mozna poszukać.

Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytrzymasz do wiosny to zapraszam do Nowego Korczyna będziemy szukać stanowiska altylerii przeciwlotniczej niemieckiej.
i jeszcze tam się ze dwa miejsca znajdą.
Nie posiadam wykrywacza wię się dogadamy.Pozdrawiam Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Witam ponownie przez wodę wiślaną. Mój teren: od ujścia Dunajca (Opatowiec z pomnikiem) po Szczucin. Legiony
stacjonowały po mojej stronie, nawet ludzie pamiętali
samego naczelnika. Niestety nie zapamiętałem zasłyszanych
w dzieciństwie historii a trochę lat przeleciało (grupa 6). W. A niech by było 5% nie 50 prawdy to i tak dużo. Szczucinie miało miejsce przezbrajanie z Werndli.
Wracając do Nidy to kilkanście kilometrów na wschód namierzyłem miejsce przeprawy(Wisły) z IIw. Po Waszej stronie plaża z mojej urwisty i zamieszkały brzeg.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego martin280 , jesli nie tajemnica to mógłbys przyblizyc lokacje tego miejsca przeprawy? Jak je odkryłeś?
A i apropo I wojny światowej , to gdie mialy miejsce te wlki nad Nida dokladnie? Rozumiem , że Legiony stały na lewnym brzegu a ruscy na prawym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat I wojny i Legionów to moje wiadomości
zaczynają się i kończą tym że Piłsudski gdzieś tam stał
i patrzył na drugi brzed Wisły a i był oparty na jakimś
słupku od ogrodzenia cmentarza, później jak zrobiono
nowe ogrodzenie to słupka już nie było. Przepraszam
może liczyłeś na więcej widomości ale niestety.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie