sadyk Napisano 22 Grudzień 2006 Autor Napisano 22 Grudzień 2006 W miarę możliwości opisujmy zdjęcia. Zdjęcie bowiem bez umiejscowienia w czasie i przestrzeni będzie tylko ładnym-ciekawym obrazkiem.Dotyczy to przede wszystkim zdjęć z różnego rodzaju AUKCJI. Sprzedawcy często proponują pojedyńcze zdjęcia z bardzo ogólnym opisem, a czasami i bez niego. Wcześniej wiele z nich znajdowało się w albumach. Teraz sprzedawane są pojedyńczo. Tym samym zostały wyrwane ze swojego otoczenia". Tracimy w ten sposób możliwość otrzymania dodatkowych informacji, które pozwoliłyby na pełniejszy opis zdjęcia: jaka jednostka, jej szlak bojowy, gdzie stacjonowała itp.Wiem, że jest to żmudna praca i niewdzięczna. Niektórzy z nas starają się jednak analizować zdjęcia na bierząco. Dwa przykłady: wielki wysiłek wkłada w skatalogowanie pojazdów pancernych w 1939 roku JOTES; niezastąpiony i nieoceniony BODZIO (ileś tam zer - jak mawia Adam),który z wielkim poświęceniem śledzi sieć w poszukiwaniu militarnych poloników. Ale zapewne potrzebny jest wysiłek nas wszystkich. Podsumowując: przed wklejeniem zdjęcia z aukcji, popatrzmy, czy czasem obok nie ma innych zdjęć z tej samej kolekcji". Może one coś nam podpowiedzą i uzupełnią zamazany" obraz.
sadyk Napisano 22 Grudzień 2006 Autor Napisano 22 Grudzień 2006 Klasyczny przykład.Zdjęcie z aukcji. Warte do umieszczenia w temacie kuchnie polowe: Dajemy podpis: polska kuchnia polowa - wrzesień 1939 r. Wszystko jest w najlepszym porządku, ale...
sadyk Napisano 22 Grudzień 2006 Autor Napisano 22 Grudzień 2006 ... całe zdjęcie wyglądało tak. I jest jednym z kilku, które były w albumie. Te kilka sprzedawanych obok pozwoliło na dokładniejszy opis zdjęcia.Oddziały niemieckiego IR 32 na drodze Głowno - Łowicz. Prawdopodobnie 9 września 1939 r. Która z jednostek wojska polskiego wycofywała się w tym terenie i przekraczała szosę?
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.