Jump to content

czy byl tos tu na wykopkach


sledzix

Recommended Posts

witam pochodze z Sępopola takie małe miasteczko na pólnocny zachód od kętrzyna w czasie wojny zaczęto tam budowe lotniska - które miało byc podobno zapasowym lotniskiem wilczego szańca... po został po nim zniszczony kilkusetmetrowy betonowy pas.. kilka bunkrow w lesie ( niestety kilka z nich zostalo zniszczonych juz po wojnie poprzez skladowanie w nich resztek nawozowych...)zachecam do przyjazdu tu na wykopki:}
Link to comment
Share on other sites

Na wykopkach w Sępopolu nie byłem, ale znam bardzo dobrze miasteczko i okolice. Na lotnisku zaraz po wojnie (wg opowiadań mojego teścia) stało sporo pobitych" niemieckich samolotów, które z czasem zostały rozszabrowane na złom. Ponadto, zgromadzone było mnóstwo materiałów budowlanych takich jak cement, cegły, rury, kable itp. z których długi czas korzystali nowo przybyli osadnicy wykorzystując je do remontu i budowy domostw.
Zapewne Śledzix znałeś owego poszukiwacza" z Sepopola, który lat temu kilka zgłębiał tajniki zawartości granatu moździeżowego, na skutek czego jego cielesność uległa znacznej defragmentacji, a dwa budynki mieszkalne nadawały się do kapitalnego remontu. Patrol saperski przeszukujący pozostałości mieszkania znalazł jeszcze zapas" tychże granatów, przechowywany przez denata......w wersalce. Także sledzix uważaj na obfite w rozrywki okoliczne lasy i pola.
Pozdrawiam, szajko
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information