Skocz do zawartości

Lotnictwo niemieckie - front wschodni


stefanzz

Rekomendowane odpowiedzi

mam małe zadanie dla pasjonatów Luftwaffe. Poniżej kilkanaście zdjęć samolotów niemieckich z czasów II WŚ. Wiem że zrobione je gdzieś na wschodzie". Czy po oznakowaniach, znakach taktycznych, a może malowaniu ktoś pokusi się o ustalenie gdzie były robione te fotki? Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na 1 masz Emila w wersji (bodajże) E1. Szkoda tylko ze tak mało widoczne są oznaczenia bo teraz ciężko będzie coś więcej napisać o tym do kogo on należał:( Może to Chorwacja?? Może Rumunia?? Może to jakieś czeskie Avie;)?? Ps. Polecam ksiązki z Bellony o Messerach;) Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotku dzienx:) całą noc nie spałem bo męczyła mnie ta e1 (która okazała sie e7..choc ja nad ranem w myślach obstawiałem e8:)z fot 1;) Krzyże na messerach były swego czasu stosowane obok barwach krajów w których one latały (takie czesciowe ozn. miała np. Słowacja) A znaki przed kabiną to ozn. indywidualne (dywizji albo pilota;P) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,
@rav29, dlaczego niby mial by to byc Emil 1 lub 8?

Godla mialy nie tylko Geschwader (->fighter wing) (n.p. JG, KG, ZG...), ale tez i Gruppe (->group)n.p. II./JG51
i Staffel n.p. 1./JG27 (->flight), no i tez niekiedy osobiste pilota


@ stefanzz, z kad masz takie fajne zdjecia? :D

Ta 110ka z zdjecia nr2 powinna byc z ZG76

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kot05 - zdjęcia kupiłem na ALLEGRO w pakiecie 2118 zdjęć z frontów wschodnich. Jest tu wszystko - samoloty, czołgi, artyleria i mnóstwo pogrzebów (tylko niemieckich). Fotki pstrykał jakiś SS-man bo dużo tych fanatyków na zdjęciach. Nie jestem pazerny mogę się podzielić - co Was interesuje_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie