Jump to content

Impregnacja kolby - czym ją zrobić ?...Prawda i Mity ?


dmx

Recommended Posts

Witam

Zapewne temat stary jak to forum ale niestety, podejmując próbę pozyskania jakiś informacji na ten temat nie udało mi się znależć żadnego przepisu" jak to zrobić.
Ostatnio mojemu znajomemu wpadła w ręce współczesna kopia kolby do k29 wykonana z drewna bukowego - surowego.. I tu zrodziło się pytanie .. co z tym zrobić...?
Przegladając to forum natknełem się na kilka porad" choć im więcej czytałem tym miałem więcej wątpliwości co do wyboru tej najleprzej metody.. :-). Nie udało mi się także znależć żadnego opisu procesu technologicznego, jakiemu takie kolby były poddawane przed 1939r..
I w tym miejscu chciałem prosić o pomoc bardziej doświadczonych kolegów, Czy wie ktoś jakim zabiegom poddawano takie kolby w fabrykach broni..?, lub czym powinno się je potraktować" żeby osiągnąc efekt najbardziej odpowiadający oryginałowi. Słyszałam o teorii kompieli w gorącym oleju lnianym, inne zaś propozycje muwią o zastosowaniu pokostu, lub też bardziej nowoczesnych srodków do impregnacji drewna...o bejcowaniu..brrrrrrrrr nie wspomnę :-), a ponieważ nigdy nie widziałem końcowego efektu np:olejowania olejem lnianym, pokostem czy innym specyfikiem...to wolę spytać.

Pozdrawiam
I z góry dziękuje za pomoc.
DMX
Link to comment
Share on other sites

Witam

Olej lniany jest Dobry ? tylko jak dokładnie to wykonać...?
Olej ma byc rafinowany czy nie?, jadalny artystyczny...?, czy impregnować na zimno czy na gorąco, jeżeli na gorąco to w jakies kadzi czy pęzlem,w jakiej temperaturze, i jak dułgo to robić ?
A co do innych specyfików to jakie dokładnie masz na myśli ?

Pozdrawiam
DMX
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information