Skocz do zawartości

10 % roztwór sody kaustycznej, jak zrobić ???


Gość Bagneciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zastosować elektrolizę (po raz pierwszy).
Wcześniej ściągnąłem odpowiednie informacje z forum co i jak, ale
napiszcie proszę, jak zrobić 10 % roztwór sody kaustycznej (czyli elektrolitu). Chciałbym odrdzewić Mosina poprzez elektrolizę, ale nie wiem jakie dać proporcje woda-soda kaustyczna aby było 10 %.

Aha i czy ważna jest odległość odrdzewianego przedmiotu (katody) od kawałka blachy (anody), bo wiem, że na pewno raczej nie mogą się stykać ze sobą. Jaka odległość jest optymalna.

Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proboje elektrolize od kilku dni i lepsze efekty mam stosujac zwykly nasycony roztwor soli kuchennej, stosowalem sode kaustyczna, rece strasznie poparzyc mozna, zostawilem nanoc w garazu i samochod pokryl mi sie bialym nalotem :) musialem caly dzien go myc. teraz stosuje sol kuchenna i efekt jest super. po prostu nasyp tyle soli, zeby juz sie nie rozpuszczala
a co do roztworu 10% to chyba jest to 100g na 1 litr wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zastosuję się do Twojej rady co do soli, ale napisz mi coś jeszcze odnośnie mojego 2 pytania o odległość między zardzewialcem, a blachą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyscilem celownik plot do mg, magazynek do g43 i chwyt do p38 i odleglosc mialem 5-10cm. zastosowalem jako zelazo brzeszczot od pily i po dniu caly mi go zrzarlo :) lacznie z czescia krokodylka, wiec radze kable i krokodylki na stalowym elemencie przeznaczonym do zrzarcia trzymac nad woda :)
krokodylek podlaczony do fantu nie zostanie zrzarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli krokodylki od kabli nad wodą więc kawałki przedmiotów (zardzewialca i blachy), do których są przyczepione krokodylki również muszą być nad powierzchnią elektrolitu ???

A czy krokodylki muszą być maksymalnie nałożone na powierzchnie (obejmować jak największą powierzchnię przedmiotów, czy wystarczy same czubki krokodylków zahaczyć ?)

I jeszcze jedno, jak długo przeciętnie musi moczyć się w elektrolizie jakikolwiek karabin ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krokodylek do fanta moze byc zamoczony, krokodylek od rurki stalowe, brzesczotu etc tez moze byc zamoczony, ale radze zeby byl nad powierzschnia wody to go nie zezre, a tym samym awalek rurki stalowej, przeszczotu etc tez bedzie nad powierzchnia

fant ma byc calkowicie zanurzony

krokodylki powinny jak najwieksza powierzchnia dotykac do przedmiotow, zapewni to lepszy przeplyw pradu

miejsce przyczepienia krokodylka do fantu powinno byc bardzo dobrze oczyszczone, szczotka, papierem sciernym badz podobnymi do golego metalu, inaczej nei bedzie plynal prad przez fanta

na wyczyszczenie mausera potrzeba srednio 1-2 doby zalezy od stopnia korozji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie