Skocz do zawartości

poszukuje pol. instrukcji do White's Spectrum


Gość Spec

Rekomendowane odpowiedzi


czesc

poszukuje instrukcje po polsku do wykrywacza White's Spectrum. Jesli ktos ma i moglby przeslac emailem lub przeslac ksero poczta to prosze o kontakt.

spec(malpa)webtech.pl

--
Pozdrawiam
Spec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jeśli chodzi o instrukcję to metodyka jest ta sama co w XLT . Jest to pierwowzór Spectruma XLT, też mam takiego. Parametry i osiągi take same. Różnią sią tylko grafiką wyświetlania funkcji. Skanów XLT (polska instr.) nie mam, ale mam ksero. Podeślij mi adres na priva to się dogadamy.
Pozdrawiam.
kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś da Ci za darmo tą instrukcję, to OK.

Ale jeśli weżmie choćby złotówkę, to znaczy że handluje nieswoją własnością. No chyba, że sam przetłumaczył.

Jesli kupiłeś od kogoś, to się sfrajerzyłeś, że nie dostałeś instrukcji.

Ludzie którzy kradną moje instrukcje, potem czasami zwracają się do mnie o pomoc jak coś im wysiądzie. To się musi zmienić.

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jeśli chodziło mi o dogadanie się, to nikt nie będzie podawał adresu domowego na forum. Kserokopię sam dostałem za friko od znajomego i niemam zamiaru na tym zarabiać.Jak zrobię skany wyślę na emaila. Jak nie to wyślę ksero pocztą, strace 2 zł - a komuś pomogę.
Ps.
Proscan źle mnie zrozumiałeś.

Pozdrawiam
kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpowszechniając tą instrukcję działasz na moją szkodę (jeśli to moja instrukcja - ale jeśli to Spectrum, nie XLT, to prawie na pewno moja).

Chcę żebyś o tym wiedział, ale nie bedę z tego powodu robil awantury. Widocznie tak chcesz.

Pomagać też trzeba umieć. Nawet nie wiesz kim jest ten człowiek i co chce z tą instrukcją zrobić.

Poza tym 2 zł to chyba za sam list (i to zwykły). Instrukcja ma ok. 50 stron, wiec samo ksero kosztuje ok. 5-10zł.

Pozdrawiam,

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


proscan:
co znaczy sfrajerzyłeś"?????

kupilem go z instrukcja angielska, bo kupno na ebay.com wraz z przesylka do polski jest 5 razy tansze niz kupno od rodzimych cwaniakow.

kuba:
jestem w trakcje tlumaczenia instrukcji do White's Eagle Spectrum. Sa to dwie ksiazki - jedna 20 stron, druga 80 stron. Po zakonczeniu prac sfrajerze sie" i postawie ja na stronie zeby ludzie mogli sobie ja sciagnac za friko (na licencji Open Publication License lub cos w ten desen). Jesli chcesz zobaczyc dotychczasowa prace lub/i pomoc mi w tlumaczeniu (bardziej poprawianiu gramatyki) pisz na spec(malpa)webtech.pl

Pozdrowionka,
Spec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proscan:

przegladalem sobie Twoja strone i zauwazylem taki fajny blad:
Działalność (...) Nasze działania ukierunkowane są _gównie_ ..."
:))))

Pozdrawiam
Spec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda szanująca się firma a sprzedająca sprzęt specjalistyczny w szczególności ma na swojej stronie instrukcje obsługi. Ma je z dwóch powodów: po pierwsze bo klient dołączoną do urządzenia ma prawo zgubić a po drugie bo ktoś może na tej podstawie dokonywać wyboru. Niestety „rodzime” instrukcje (ale łacha) jeszcze nie tak dawno były dostępne w wersji językowej producenta i bujaj się kliencie ale teraz oprócz strony merytorycznej posiadają w swej treści sugestię u jakiego dystrybutora można to i tamto kupić. To już zupełna perwera. Nagle okazuje się, że kupując u rodzimego handlarza do ceny urządzenia dołączony jest koszt instrukcji, powtarzam po raz kolejny ale łacha !!! I tu ludzie myślący zdroworozsądkowo wybierają wariant kupna na innym kontynencie (gwarancja nie działa w Europie) ale markowy sprzęt raczej nie psuje się w tym okresie i jeszcze długo potem no i zatrudnienie do tłumaczenia nawet tłumacza przysięgłego okazuje się w sumie tańsze.

Verte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce tłumaczyć instrukcje i potem je udostępniać, to nie sobie to robi, nic mi do tego. To juz sprawa pomiędzy tym kimś, a firmą która wyprodukowała dany wykrywacz.

Jak już przetłumaczysz te 80 stron, zeskanujesz wszystkie rysunki i opracujesz to wszystko edycyjnie (i udostępnisz lub nie) to jestem Ci w stanie w nagrodę ufundowac półroczną gwarancje na Twój wykrywacz. A wszystko w uznaniu trudu - zajmie Ci to najmniej kilka dni roboty.

Dziękuję za zauważeniu błędu. To g.. ktore sie tam pojawiło to to samo g., które mam z tej działalności.
Zreszta sam poczujesz po zakończenu tłumaczenia.

Co do kosztów sprowadzania z zagranicy. Przypuśćmy, że cena katalogowa wynosi 1000 dolarów.

Dealer który dużo zamawia ma upust do 40% max. Więc kupuje za 600USD. Do tego dochodzi ok. 100USD za transport (ze wszytkimi papierami, a nie jak od Cioci). Czyli 700USD. Na granicy clo i VAT od calosci. Czyli ok. 930USD. To daje ok. 3750zl. na granicy jeszce są jakieś tam oplaty, druki SAD i inne diabły, nie do końca sie orientuje. Dokładam na to i inne wydatki (np. transport z cła, przelew bankowy miedzynarodowy) ok. 150zł. Razem 3900. Dobrze licze?

Oczywiście dealer nie jest tak dobry jak niektórzy na forum odkrywcy, wiec krwiopijca musi cos zarobić. Niech sobie policzy 15% marży (nie się udławi drań jeden!). Wychodzi 4500. Czyli wyraźnie ponad cenę katalogową.
Szuja!

A jeśli ktoś zobaczy po ile sprzedaje np. Kellyco (najwiekszy dystrybutor w USA który ma duże zniżki od ceny katalogowej - chociaż są od niego tańsi), to juz flaki mu zupełnie się wypruwają.

Jeśli ktos kupuje w USA, to ma taniej na 100% bo po pierwsze i po ostatnie nie płaci cła i Vatu. Nie musi też placić proscanowi za instrukcję (skopiuje od kolegi), a jak mu się zepsuje to sam sobie naprawi. Zresztą serwis RTV jest za rogiem.

Nie znaczy, że namawiam do kupowania w Polsce - kupujcie gdzie chcecie.

Co do frajerzenia się, to coraz wiecej pojawia się importerów" kupujących masowo na ebayu i sprzedajacych w Polsce z taką marżą że cho!

Przyklad. Spectrum, o ktorym mówa (o modelu a nie od egzemplarzu) kupiony na ebayu za 200USD został sprzedany za ponad 1600zł (zaintersowani wiedza o kim piszę).

Przesyłka pocztą lotniczą USPS kosztuje 50USD. Czyli 60% marży, bo o żadnych podatkach mowy nie ma.

Ten kto kupil był frajerem, bo przeplacil (nie mówię o sprzęcie - ten jest rewelacyjny) a w zamian nie dostal nic, oprócz wykrywacza który sam sobie mógł kupić. I na 100% ma kabel w sondzie do wymiany, jak w każdym starym Whitesie.

dobranoc

proscan

PS

Verte, który z polskich producentów ma instrukcje do swoich wykrywaczy na stronie wwww? Chyba, że polskich producentow to Twoje zdanie nie dotyczy.


...Każda szanująca się firma a sprzedająca sprzęt specjalistyczny w szczególności ma na swojej stronie instrukcje obsługi...."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dodam jeszcze, że to nie jest tak że polscy dealerzy doliczają do ceny koszt instrukcji.

Muszą to sobie jakoś uwzględnić, ale zważywszy że instrukcja koszuje ich jednorazowo 50-200zł, to rozkladając to czasami na dziesiatki wykrywaczy wychodzi tyle ile na piwo, albo i mniej.

Jeśli Verte chcesz tłumaczyc u przysięgłego, to policz sobie za wczasu.

Instrukcja do Spectruma ma troche ponad 80 tys znakow ze spacjami (bo tak liczą - każde walnięcie w klawiaturę !)

Za 1125 znakow (tak znalazlem w intenecie) cena 22zł (raczej plus Vat, ale niech bedzie że nie).

Jakies 70x22=1564zł. Bez rysunkow, bez formatowania. Ale miałeś rację. Czasami opłaci się zamówić u przysiegłego i kupic wykrywacz za granicą.

proscan

PS
Dobra, zwykły tłumacz" wezmie 25zł(najtanszy i bez vatu)za 1800zmakow. Jakieś 1100zł. Taniocha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proscan, tylko wypada mi pogratulować dobrego samopoczucia i braku obiektywizmu ... to potrafię zrozumieć ale uszkodzone przewody w produktach firmy White`s tak ostentacyjnie „reklamowane” to już zupełna zagadka ? Co się stało z tą firmą, pogięło ją zupełnie i na naszych oczach pada ? Prawie 100% napraw to uszkodzenia przewodów we wszystkich znanych mi wykrywaczach (pomijając badziewia od samego początku popsute), znikomy procent popsuty jest i potrzebuje specjalistycznego serwisu ! 95 % wykrywaczy da się naprawić w serwisie RTV za rogiem a u Cioci na imieninach można znaleźć kontakt na kogoś za oceanem. Nie rozpisuj się tak bardzo o niczym!

Verte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu Verte znowu pomylily sie watki.

Przypominam ze dyskusja sie toczy o instrukcjach po polsku, a nie o tym ile procet czego mozna naprawic i gdzie.

Jesli ma Pan cos do poziedzenia na ten temat (np. ale ten proscan niedobry bo chce pieniadze za swoja prace, ale ze lepiej kupowac polskie, bo nie trzeba wogloe tlumaczyc instrukcji) - to prosze bardzo.

Chociaz...

Verte wpisuje sie w ta dyskusje!

Wszak mowa o bezprawnym kopiowaniu tego co proscan napisal, a Pan Verte wlasnie to zrobil!

Sobie przypisal slowa o kiepskiej jakosci kabli w STARYCH whitesach! Toz to moje slowa - zainteresowani znajda odpowiedni watek.

O naprawach za rogiem punkcie RTV tez mowilem (moze nawet pisalem)wielu osobom -tez sie pod tym moge podpisac. Jest kilka tysiecy takich punktow w Polsce. Warto je wyprobowac.

Brawo Verte!

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Proscan tu zaskoczę Pana bardzo ! Nie jestem powiązany z żadnym polskim producentem ! To pan nie czytasz wątków iluś tam wstecz ze zrozumieniem ! (znowu wykrzyknik)

Tego tekstu nie łapię!
„Wszak mowa o bezprawnym kopiowaniu tego co proscan napisal, a Pan Verte wlasnie to zrobil!”

I żeby było jasne o co chodzi ! Panie Proscan jak się ma własny biznes to trzeba o niego dbać (to oczywiste) ale żeby tak ostentacyjnie g........ić konkurencję to mi się to nie podoba! Mam chyba prawo wyrazić swoje zdanie! I proszę od dziś oczywiście zwracać się do mnie per pan!

Odnoszę ostatnio wrażenie, że woda sodowa uderzyła Panu do głowy a szkoda bo braku przygotowania fachowego nie można Panu zarzucić. Po co te wszystkie beznadziejne najazdy na konkurencję jak i tak najlepsze samo się obroni. A co do instrukcji to podstawowy mój zarzut dotyczył pojawianiu się sugestii o dystrybutorach do których każdy rozgarnięty sam dotrze. Piractwo w każdej formie jest bebe i gratuluję walki o to jednak nie do mnie ten tekst. Ja wiem co dla mnie jest najlepsze (jestem w tej komfortowej sytuacji) ale proszę nie robić wody z mózgu początkującym. Jest w miarę tani i dobry wykrywacz zagraniczny i polski też się znajdzie. Pan atakujesz wszystko co w Polsce wyprodukowano do tego stopnia, że musisz pan być na pan z kimś kto lekko podpadnie w tym temacie. Śmieszy mnie to jak diabli ...pane daj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Proscan tak zupełnie na marginesie to przykro czytać pana wypowiedzi, to jakieś zupełne pomieszanie z poplątaniem. Nie wiem czy powinienem brać dalej w tym udział?

Verte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dla tych co nie zrozumieli podsumuję dyskusję:

Jeśli ktoś chce komuś dać za darmo instrukcję tłumaczoną przeze mnie - wolna wola.

Jeśli chce ją sprzedać - wolna wola, ale robi to bezprawnie i na działą zdecydowanie na moją niekorzyść. Może niezabardzo mnie lubi.

Zachecam szczerze do korzystania z biur tłumaczeń, znajomych, krewnych i innych by wykonali potrzebne tłumaczenia.

Zachęcam szczerze do korzystania usług wszelkich podmiotów które oferują podobne usługi co ja, w tym wszelkich serwisów RTV, czy rzemieślików.

Polscy producenci nie są moimi konkutentami, bo ja niczego nie produkuję.

Nie mam żadnego interesu w tym, by ktokolwiek kupował zachodnie wykrywacze w Polsce.

Z Panem Verte nie będę tutaj polemizował, bo może to obchodzić tylko mnie i jego.

proscan





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie