Skocz do zawartości

Żywiecczyzna - pozostałości II WS


militarnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem z rejonu Żywiecczyzny. Poszukuję miejsc gdzie zachowały się pozostałości po II WS - czyli okopy, forty, poniemieckie budowle, miejsca egzekucji itp. Wiadomo mi już o okopach na Szklanówce, Grunwaldzie, Syberii, parku maszyn w kamesznicy, fabryce czołgów ( ruiny ) w miasteczku 9 nie pamiętam nazwy ) koło Żywca, o umocnieniach we Świnnej, okopach na Przegibku, Soblówce, ziemiankach w Soli. Na pewno tych miejsce jest jeszcze więcej. Chętnie porozmawiam z osobami powiązanymi z tematem. Z góry dziękuję za wszelkie info, linki, zdjęcia itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! No ja tez pochodze z Zywiecczyzny, ale nie slyszalem o tak wielu rzeczach, co to za park maszyn w kamesznicy, gdzie to byli albo i jest? A co jest z czolgami, jakies czesci robili czy co? Napisz conieco wiecej -pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam..dopiero teraz znalazłem to forum o moim rejonie:) W samym Żywcu ponoc w rejonie dzisiejszej ścieżki zdrowia (Żywiec Sporysz) były okopy i ostro tam walczono.. Jeszcze [pare (naście??) lat temu ktoś po ulewnych deszczach znalazł tam parę fantów (szczegółów nie znam;) Korbielów Krzyżowa to też pare fajnych bunkrów.. Ja sam w Pewli małej znalazłem w lesie pozostałości pocisków (chyba z możdzierza;) Jak coś to pisz do mnie na priv.. Pozdro.. Aha.. też chćetnie dowiedziałbym sie o ta Kamesznice i resztę;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!
Do tych wymienionych wyzej dodam jeszcze pominiete schrony w Wegierskiej Gorce i stanowiska z 39r tamze(co nieco tam czasem wychodzi).Warty odwiedzenia schron Wedrowiec z zaje..kolekcja milit. i ,,kompetetna,,obsluga!Bylo juz o kamesznicy,niedaleko w strone przejscia gran zachowaly sie przy drodze tzw.zeby smoka.Wracajac w strone Zywca,dochodzi grojec ze stanowiskami z 45.Nie mozna tez pominac terenu zadziele-moszczanica-kocurow.Duzo naszych tam kopalo,kopie,i bedzie kopac.Stale cos gdzies sie komus udaje.Czesto slysze o nowych towarach wychodzacych przy kopaniu fundamentow itp.
pzdr.idol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie