Skocz do zawartości

Bielsko Biała 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna Pan niezdrowo przeginać Panie wolfsong i inni. Zlot obfitował w różnego rodzaju ciekawe pojazdy. Wiele ludzi włożyło ogromny wysiłek aby je przygotować do zlotu i jak najlepiej zaprezentować. Obraża Pan tym manipulowaniem zdjęciami tych wszystkich spośród nas którzy się starali i i coś chcieli pokazać. Czemu nie pokaże Pan zdjęć Scout Cara, Half Tracka, wielu właśnie Willysów czy aż trzech Chevroletów Canada... Wszystkie pojazdy miały załogi z \\epoki\\", było także wiele pasjonatów rekonstrukcji. Oceniacie zlot na podstawie jakiejś tam afery o flagę, a tak na prawdę był moim zdaniem udany i ciekawy: polecam galerię http://www.xxxxxxx.com.pl Jest wiele osób które fascynują się także w pojazdach powojennych (rosyjskich) i czemu odbierać im prawo do oglądania ich na zlotach??

[adres strony usunięty ze względu na treści komercyjne]


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora polsmol 19:53 02-08-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Może dlatego nikt tu nie porusza tematu Scout Cara, Half Tracka, wielu właśnie Willysów czy aż trzech Chevroletów Canada..." bo te pojazdy były zgodne historycznie a nie przerobione na coś zbliżonego do samochodu offroadowego i ich załogi były z epoki" a nie składały sie z wiecznie pijanych i poprzebieranych w różne strzępki mundurów i cywilne ciuchy ludzi.

Na wszystkich zlotach największy syf robią właśnie właściciele takich gazów, uazów i innych ex sowieckich wynalazków którzy nie mają nic wspólnego ani z pojazdami militarnymi ani offroadem. To że ktoś kupił samochód z demobilu, dał mu wypasione" felgi i pomalował go na sraczkowato w różowe pipki nie oznacza ze ma pojazd militarny" a wręcz powinno go dyskwalifikować z takiego zlotu.

Zaznaczam przy tym że niemam nic przeciwko takim którzy wyremontuja taki pojazd w barwy jakiejś konkretnej jednostki i sami zakupią mundur tej jednostki, choćby to było najtańsze polskie moro. W końcu wtedy to też kawałek historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie tylko mi się nie podoba że przez wybryki kilku takich przekreślacie dorobek tej imprezy, przekreślacie organizatora i robicie złą reklamę także nam, przez to także Ci prawdziwi militaryści" z Bielska cierpią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat brzmi: Bielsko Biała 2006. A wy piszecie tu tylko o wadach, a może były plusy?? Teraz to wygląda tak ; cytat z Misia : en kraj ma owszem i swoje plusy, ale żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów" - jakoś tak. I wy taką politykę w stosunku do imprezy w Bielsku prowadzicie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Vilkaloki. Dokładnie o to właśnie chodzi.
Cytat: OLO_RUT Czemu nie pokaże Pan zdjęć Scout Cara, Half Tracka, wielu właśnie Willysów czy aż trzech Chevroletów Canada..." - Po co mam je pokazywać?? Czy jeden z tych pojazdów dostał nagrodę?? NIE ! Nagrodzono fantazyjnie pomalowany farbami z Castoramy pojazd z załogą ubraną w spodnie pod tytułem: „hip hopowa parodia Woodlanda”.
I kto tu niezdrowo przegina Panie OLO_RUT??
Jeśli chodzi o pojazdy rosyjskie i powojenne to OK. Ale należy zachować stosowne umundurowanie (i wyzbyć się wzorców zachowania żołnierza radzieckiego).
Mamy nadzieje, że organizator następnym razem prawidłowo zareaguje na „pijackie wybryki” i zacznie promować prawdziwych kolekcjonerów i „militarystów”.
Ja reenactingiem i kolekcjonowaniem militariów zajmuję się od paru lat. Szlag człowieka może trafić jak widzi, że nagrodzono „szajs” a wspaniałe pojazdy odjechały z niczym…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno mi spytać to gdzie można zobaczyć listy nagrodzonych? (pojazdy i GRH)
Przejrzałem stronę organizatora i nie mogę znaleźć wykazu nagrodzonych. Proszę o linka...
A jeśli to tajne to nie można mieć pretensji ze ktoś kłamie skoro są to materiały nie opublikowane. Wcześniej pisano tylko o nagrodzie dla Urala".
Jeszcze raz serdecznie wszystkich zainteresowanych przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że to nie jest problem. Jest jeszcze więcej problemów jakby się przypatrzeć. Przyglądam się tej dyskusji od pewnego czasu i reaguję tylko na akty przekłamań. Byłem przy tym jak pijany kierowca Uaza zdemolował bok Willysa(nawet na nim wtedy siedziałem) i zapewniam że krew mi się omało co nie zagotowała ze złości. Kolesia powinno się tak skasować żeby sobie zapamiętał raz na zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Witam.
Przypadkowo trafiłem na ten wątek poszukując poprzez google czegoś do mojego URALA 375D. Na pomówienia i oszczerstwa nie odpowiadam, gdyż osoby bez zdolności honorowej, oszczercy i tym podobni poprawni politycznie, nie są w stanie mnie obrazić .
Z racji tego, że postów pojawiło się w temacie wiele i od wielu osób, postanowiłem napisać parę słów prawdy.

A. O Mnie"
Nazywam się Marian Lewek i byłem uczestnikiem wszystkich zlotów pojazdów militarnych w Bielsku organizowanych przez Rafała Biera .
Posiadam kilka ciążarówek zabytkowych, najczęściej przyprowadzam URAL-a, taka jest wola organizatora i lubię ten samochód, jest rewelacyjny w ciężkim terenie i sądząc po reakcjach publiczności podczas pokazów, jest niewątpliwą atrakcją zlotu. Szkoda, że całe szanowne forum nie miało możliwości obejrzenia sceny wyciągnięcia z dziury" URALEM SKOT-a należącego ekipy Grupa Śląsk" z Zabrza.Ale cóż, to był moment...

B. O straszliwych wypadkach na zlocie w 2006 roku"
1.TAK, to ludzie z mojej załogi ściągnęli flagę z masztu w środku obozu grupy rekonstrukcyjnej amerykańskiej" około godziny 2-giej w nocy z piątku na sobotę.
2.Nie była to kradzież, ale zdobycie flagi - takie rzeczy sprawcy" praktykowali na obozach harcerskich. Pomimo poinformowania lidera grupy amerykańskiej" przez organizatora(ochrona wszystko widziała - brawo organizator!)u kogo znajduje się flaga, amerykanie" nie przyszli po odbiór fantu" na drugi dzień, tylko dopiero około południa w niedzielę .
Flaga została zwrócona. Bez wzięcia okupu, za to po wysłuchaniu gróźb (niespełnionych) o uszkodzeniu ciężarówki.

3. Motywy działania sprawców: widok zalanego w trupa amerykańskiego wartownika" lulającego pod masztem flagowym, który nie obudził sią nawet po związaniu sznurówek jego buta lewego ze sznurówkami jego buta prawego. Chłopcy myśleli, że będą mieli ubaw po obudzeniu AIRBORNA". Niestety, wszelkie próby spełzły na niczym, więc postanowili go ukarać...

To tyle tytułem relacji z wydarzeń. Nie komentuję, było tego dosyć...

C. Coś na temat komentarzy
Moi drodzy!
Macie jak najbardziej prawo wypowiadać się na temat koloru lakieru, wkładów do reflektorów, oryginalnego ogumienia, etc., ale dopóki nie jest to zlot przez was organizowany nie macie prawa decydowania o tym kto (i co) może na niego przyjechać, a kto nie. O tym decyduje ORGANIZATOR.
Uczestnictwo w takiej imprezie to koszt poniesiony przez zlotowicza. Niemały w przypadku ciężkiego pojazdu. Nie jest to tylko wpisowe. To doprawdy symboliczna kwota w porównaniu z wydatkami poniesionymi na utrzymanie takiego sprzętu w gotowości bojowej" przez cały rok, czy chociażby koszty benzyny na wyjad na zlot (Jaw- Bielsko -Jaw + manewry =+- 250 km x skomnie licząc 50 litów x 4 złote = cca 500 złotych). Zajęcie to naprawdę dla pasjonatów .
Proszę doliczyć jeszcze koszty paliwa drugiej ciążarówki STAR 660 rocznik 1970 - drugie tyle. Z resztą, nie będę pisał o pieniądzach. Niechże ten, który chce się wypowiedzieć autorytatywnie na temat stanu technicznego jakiegoś stara, zisa, ziła czy kraza, kupi takie auto i przyjedzie nim na zlot. Wtedy możemy porozmawiać.

D. Jeżeli organizator zaprosi nas na zlot w 2007 roku, niewątpliwie przyjedziemy.Mundury ubierzemy lepsze , dbałość o szczegóły cieszy znawców tematu.Przyjedziemy jeżeli będzie to ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH. Na paradę gejów" i fetyszystów" nie przejedziemy.

Marian Lewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie