Jump to content

odznaka za rany


piterb1

Recommended Posts

wczoraj wykopalem m.in. odznake za rany .jest cala miedziana nie wytloczek tyko odlew, pokryta ciemna patyna a z wierzchu zieloną. w zwiazku z tym mam pytanie czy jest to złota odznka czy moze czarna ktora straciła farbe.(nigdzie co prawda nie widzialem czarnych miedzianych odznak)od złtych z kolei rozni sie odcieniem jest to kolor miedzi a nie stopu o złotym kolorze.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Myślę że Twoja odzanka może być złota. Czarna na pewno nie bo to były tylko wytłoczki". Odzanki za rany srebrna i złota były robione z mosiądzu i pokrywane galwanicznie, odpowiedznio na srebrny i złoty kolor. Ewentualnie Twoja może być srebrna która utraciła całkowicie srebrne pokrycie galwaniczne ale myślę że jednak jakieś minimalne chociaż fragmenty zachowałby się, to była dość solidna robota. Odzanki złote wykonywano również techniką polerowania mosiądzu (bez pokrycia galwanicznego, więc wtedy nie znajdziesz na niej żadnych pozostałości po takim działaniu), cechą charakterystyczną tego rodzaju wykonania odznaki złotej jest dość mocne wytarcie niektórych szczegółów.
Zapinki były w odznakach srebrnych i złotych wykonywany były w ten sam sposób. Zdarzały sie również egzemplaże niesygnowane.
Jesli możesz zamieść fotkę swojego jajka"

marwro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information