Skocz do zawartości

Kto doradzi początkującemu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po kilku latach ciężekiej pracy i stresów postanowiłem trochę odpuścić i zrobić coś dla siebie.
Od dawna planowałem zakup wykrywacza i wyjście w teren.
Mieszkam na Dolnym Śląsku i ciekawostek mamy tu sporo....
Zanim wyjdę w pole" wertuję dokumentację o naszym terenie.
Po kilku dniach myszkowania namierzyłem stary trakt po którym przez 150 lat w 17/18w. protestenci kilka kilometrów
dreptali do kościoła. Nie wierzę aby czegoś nie zgubili....Obecnie to polna droga. Proszę bardziej doświadczonych kolegów o radę jak szukać, czy na głównej drodze, czy na poboczu, jak głęboko mogą zalegać fanty" i czy Garett ACE 250 dla początkującego moneciarza to dobry wybór? Będę wdzięczny za każdą uwagę! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o droge to rozwarzania nad tym gdzie szukac zaczalbym od zbadania materialu z jakiego obecnie jest uformowana jesli mamy do czynienia z utwardzeniem jej kamieniami to oczywiscie szkoda czasu na nypanie po jej centralnej czesci jesli jes to natomiast polna droga niczym nieutwardzona z charakterystycznym grzbietem po srodku polecalbym jednak dokladne jej zbadanie z dwoch prostych powodow:
1-niejednokrotnie znalazlem monety polozone centralnie na drodze(a jestem poczatkujacym)
2-nalerzy przyjac poprawke chociazby na to ze obecna droga moze byc przesunieta w stosuku do pierwotnej i obecny srodek mogl byc jej poboczem z przed 100lat
oczywiscie nie zapomnij o przydroznych drzewach dajacych schronienie przed sloncem i deszczem podoroznym-miejsca te to istna kopalnia.. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wykrywacza to ace 250 to swietny i niezawodny sprzet jak najbardziej wart polecenia..a co do glebokosci to roznie czasem zaraz pod powierzchnia a czasem 20cm glebiej..oczywiscie jesli chodzi ci o monetki:) pozdrawiam i zycze sukcesów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie