Skocz do zawartości

RPG na forum Odkrywcy"


kopijnik2

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie dowód, że przeczytałem:abrania się jawnej bezpośredniej promocji własnych serwisów Internetowych za pomocą forum.
Posty takie będą usuwane bez ostrzeżenia a osoba łamiąca regulamin zostanie bez uprzedzenia zablokowana.

Jeżeli chcesz wypromować własną/cudzą stronę umieść ją w dziale linki. Po to został stworzony.
Nie śmieć na forum, szanuj innych którzy nie chcą przedzierać się przez setki bezużytecznych postów.

Wszelkie umawanie się i "pogaduchy dozwolone sa w działach Towarzyskie i Spotkania, Integracje.

Zamieszczaj posty w odpowiednich działach. Nie wrzucaj wszystkiego na Główne!

Każdy post na zasadzie "umieściłem tutaj bo tam nikt nie zagląda równa się banowi bez uprzedzenia.

Zabrania się umieszczania reklam na forum w jakiejkolwiek postaci.
Jeżeli link do strony komercyjnej jest bezpośrednią odpowiedzią na zadane na forum pytanie jest to dopuszczalne tylko w tym przypadku. Administrator ma prawo usunąć każdy wątek/post który uzna za specjalnie spreparowany w celu umieszczenia reklamy.

Za reklamę będzie również uznany każdy link zamieszczony w odpowiedzi a prowadzący do strony komercyjnej lub niekomercyjnej jeżeli nie będzie kierował bezpośrednio do strony/podstrony będącej odpowiedzią."

W nawale FPP, chciałbym zwrócić Szanownemu Gronu uwagę na nieco stary ale jakże popularny gatunek.
Role Playing Game
Do Gry potrzebny jest
1. Temat czyli otoczenie rozgrywki
2. Rules czyli zasady
3. i oczywiście Player x n, bo to są gry zespołowe - a nie jakieś tam z virtualnym przeciwnikiem.
4. Czynnik zmiennolosowy, na który z definicji rzadko mamy wpływ, a który, czasami, zadziała w najmniej spodziewanym momencie.

Gry mają charakter turowy o zmiennej dynamice.
Dynamika - zależy w znacznej mierze od tematu i charakteru Postaci.
Rules- chyba najbardziej zróżnicowany element tego gatunku,
ze względów czasowych ograniczę się do kilku przykładowych:
można wyodrębnić dwa podstawowe elementy każdej z zasad: strategia i broń
w obszarze strategii mamy koalicje (porozumienie kilku playerów), atak straceńczy (coś jak furia szkocka), rozpoznanie walką, obrona do upadłego(czasami straconej pozycji), strzał rozpoznawczo zaczepny, standing ovations, chłodne ignorowanie (cold blood), martwa cisza (rzadko stosowana ded calm) itp...
weponary albo armoury:
logical arguments, historical arguments, emotional arguments, no argumental sentences, genealogical arguments, KK, KPC, stopień profesjonalizmu - itp...

Niestety muszę kończyć ale zapraszam do obserwowania kilku rozgrywek na sąsiednich forach.
Kilka już jest zakończonych przed czasem z powodu czynnika zmiennolosowego, ale dogrywki lecą dalej...
Osobiście mam wrażenie, że ilość rozgrywek jest wprostproporcjonalna do temperatury, a jakość nie...
Miłej zabawy...
Żeby nie było... ja też czasami w to grałem.

Pozdrawiam Czytelników, Graczy i Czynniki Zmiennolosowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś w temacie
przeczytaj wątek który cię interesuje
zapisy są na serwerze - przeczytaj moje posty, swoje posty, jeszcze raz zastanów się,
wątek w którym obecnie się wypowiadasz jest na temat zadym na forum, zadym które niczego dobrego nie wnoszą. Jak widzisz - ubolewam nad tym, starając się nie prowokować otoczenia, a jedynie zwracać uwagę na agresję odsuwającą od merytorycznych dyskusji. Merytorycznie na temat twoich wypowiedzi i moich chcesz rozmawiać? Możemy na kilka sposobów. A na pyskówki nie mam ochoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chlopcze.Dokumenty obciazajace ciebie spoczywaja w mojej kancelarii,dostarczyl mi je dzisiaj moj pracownik ktory jest prawnikiem.Nie mam glowy do paragrafow. Tak nie mam wyksztalcenia jak ty ,nie pochodze z takiej rodziny jak ty.PRACOWALEM PO TO CALE ZYCIE by dawac ludzia prace.Herrenvolk to obraza nie tylko dla mnie. A sytuacja polityczna w kraju nie zabardzo lubi takie slowa po obu stronach. Wybor nalezy do ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie