Skocz do zawartości

Rekonstrukcja w Nowogrodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Panowie kilka moich uwag i spostrzezen:
Na wlasnym przykladzie podam ,ze zostanie rekonstruktorem bylo poprzedzone zdobywana wiedza, segregowaniem i analizowaniem materialow ,badaniem szczegolow.Zajmuje sie tym od dziecka... i tez oczy wychodzily mi na wierzch ,gdy widzialem w ksiazkach ,filmach ,muzeach i na gieldach oryginalne mundury lub idealne kopie. Mialem tez szwajcara ,ddr-owke ,BW-owke...i bawilem sie z tym ,ale uwaga-na wlasnym podworku.Ja tez nie sipe na dolarach ,ale kiedys powiedzialem ,ze uzbieram pieniadze na porzadna replike munduru i tak tez sie to stalo(a bylo to rownowarte wszystkim przerobkom ,jakie dokonywalem na szwajcarach czy innych bublach). Bo podejscie do rekonstrukcji powinno byc takie: nie mam czegos ,lub mam cos niewlasciwego to nie pokazuje sie w tym ,tylko czekam ,az przyjdzie kolej na mnie ,az uzbieram pieniadze i wtedy wyruszam. Ten czas oczekaiwania mozna poswiecic na zglebianie wiedzy ,a na pewno przyniesie to wiecej korzysci niz radocha z tego ,ze bralem udzial w reko wrzesniowym ,pobiegalem w szwjcarze ,opinaczach itd... Nie o to chodzi Panowie.!!!
Moze nie wszyscy zauwazyli ,ale poziom rekonstrukcji sie podniosl ,a poprzeczki sa stawiane coraz wyzej.Popatrzce na zachodnie grupy ,czy od chociazby Czechy i pieniadze nie moga tu byc zadna wymowka! Zadajmy sobie pytanie : czy lepiez ,zeby bylo kilka rekonstrukcji porzadnych czy 100 roznych ,ale dennych ?
Trzeba sobie zadac kolejne pytanie : Czy chcemy bawic sie ,czy rekonstruowac? Skoro chcemy sie bawic ,tak jak wiekszosc tutaj twierdzi to nie mozemy nazywac zabawy Rekonstrukcja(a taki jest wlasnie tytul watku)
,,Bawic'' sie mozna w Darlowie( i nie zebym cos mial do zlotu bo sam bylem tam kilka razy) ,a REKONSTRUKCJA to REKONSTRUKCJA i nie tworzmy wlasnych interpretacji tego pojecia
Moj wniosek ,,Panowie drepczecie caly czas w tym samym miejscu ,ani kroku do przodu''

Pozdrawiam
Albert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 426
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie