Skocz do zawartości

Wyr o okolice.


AK77

Rekomendowane odpowiedzi

Znam okolice kopalni , ale z I wś to nic tam nie trafiłem. W okolicy tej kopalni przechodziła główna linia obronna we wrześniu 39 roku to trafiało sie tam swego czasu sporo polskich łusek do mausera. Na terenie samej kopalni podobno saperzy znależli troche austryjackich łusek z I wś i jakąś amunicje artyleryjską. Ale jaką niestety nie dowiedziałem się jaką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zaproponować to samo.Jeżeli mowa o tej samej kopalni(droga Kurnos-Słupia)to rozmawiałem z gościem od koparki,opowiadał mi że wykopał całą skrzynie amunicji 40coś mm nie naruszona,ponoć polska,niestety tam zdjeli kilka metrów ziemi.Kolega znalazł łuskę altyleryjską bliżej Wyru postaram się jutro dać foto,blisko wsi Pólko tam właśnie stała bateria,podobno ruska w 45tym.Pozdawiam LP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta polska amunicja , to obstawiałem 37 mm ppanc. Ewentualnie 75 mm do armat pułkowych wz.02/26. W 39 mielismy jeszcze amunicje 40 mm, ale do armat przeciwlotniczych. A 30 DP nie miała takich armat więc ta amunicja odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjecia polskiej amunicji. Od dołu 75 mm, 40 mm Bofors plot, 2 nastepne to 37 mm Bofors ppanc i ten mały to 20 mm niemiecki. Może ten operator koparki coś rozpozna z tego zdjęcia ?

Pzdr AK77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne rozumiem. Śladów po tej bitwie to prawie nie ma. Chodziłem wiele razy w tej okolicy , ale nawet łusek niemieckich czy rosyjskich nie znalazłem. Znajomy jedynie na Wyrze znalazł połówke niesmiertelnika i nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim teren uległ wielkim zmianą ;linie energetyczne,koryta rzek itd.ślady są;odłamki,łuski no i40tu rozbójników"zakopanych.Będąc dzieckiem bawiłem się tam niemieckimi hełmami mając pełne kieszenie łusek.poz.PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Już ,a raczej dopiero wruciłem,jak możesz to podaj tel.na pryw.bo zawieruszyłem ,ja się dostosuje bo mam wszędzie blisko,idę pieszo i nic mnie nie ogranicza.Co by było łatwiej proponuje 14-15ta w okolicy przejazdu kolejowego, pokażę gdzie te guziki.Czym przyjedziesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie