Skocz do zawartości

okolice puław


rafael31

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Pod Janowcem był przyczółek radziecki w 1944 roku, zginęło tam około 3 tys. Rosjan, drugie miejsce to może być okolica Gniazdkowa i Kijanki. Najlepszy sposób to najpierw literatura, a potem rekonesans.
Życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janushew masz rację mnóstwo okopów, ale poza tym nic ciekawego. Byłem tam kilka razy w tamtym roku na wiosnę i mogę tylko tyle powiedzieć, że teren mocno przekopany przez poprzedników. Spotkałem przypadkowo starszego pana w lesie, który mówił mi, że kilka lat temu było w tych okolicach przez kilka dni kilku eksploratorów, a lokalni kopacze także nie śpią. Sam mogę powiedzieć, że oprócz stalowego złomu nic więcej nie znalazłem.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
Bylem na krotkim rekonesansie w okolicach Janowca, oprocz duzej ilosci lusek od pepeszy i jednej od naganta nic ciekawego sie nie znalazlo, moze tylko dlatego, ze bylem tam 1,5 godziny...mimo wszystko teren wygladal zachecajaco, malo dolkow....
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Janowcu kolegę, który opowiadał mi o swoim szwagrze i o jego znaleziskach w okolicy Janowca. Zapraszał mnie kiedyś do siebie i obiecał pokazać miejscówki, ale nie miałem jeszcze czasu. Co do jego szwagra to musiał tam co nieco znaleźć skoro miał do czynienia z policją. Myślę, że teren może być obiecujący.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie