Jump to content

okolice puław


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Pod Janowcem był przyczółek radziecki w 1944 roku, zginęło tam około 3 tys. Rosjan, drugie miejsce to może być okolica Gniazdkowa i Kijanki. Najlepszy sposób to najpierw literatura, a potem rekonesans.
Życzę powodzenia.
Link to comment
Share on other sites

Janushew masz rację mnóstwo okopów, ale poza tym nic ciekawego. Byłem tam kilka razy w tamtym roku na wiosnę i mogę tylko tyle powiedzieć, że teren mocno przekopany przez poprzedników. Spotkałem przypadkowo starszego pana w lesie, który mówił mi, że kilka lat temu było w tych okolicach przez kilka dni kilku eksploratorów, a lokalni kopacze także nie śpią. Sam mogę powiedzieć, że oprócz stalowego złomu nic więcej nie znalazłem.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

witam
Bylem na krotkim rekonesansie w okolicach Janowca, oprocz duzej ilosci lusek od pepeszy i jednej od naganta nic ciekawego sie nie znalazlo, moze tylko dlatego, ze bylem tam 1,5 godziny...mimo wszystko teren wygladal zachecajaco, malo dolkow....
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Mam w Janowcu kolegę, który opowiadał mi o swoim szwagrze i o jego znaleziskach w okolicy Janowca. Zapraszał mnie kiedyś do siebie i obiecał pokazać miejscówki, ale nie miałem jeszcze czasu. Co do jego szwagra to musiał tam co nieco znaleźć skoro miał do czynienia z policją. Myślę, że teren może być obiecujący.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information