Jump to content

kolekcjonerstwo


ładziak111

Recommended Posts

witajcie chcę się dowiedzieć jaka jest strona prawna kolekcjonerstwa . czy chcąc mieć w domu destrukt mausera w kolbie trzeba starać się o pozwolenie na broń kolekcjonerską . dużo się słyszy o dziwnych" wizytach w domach kolekcjonerów i różnych tego następstwach . wątek numer 2 -obserwując rzeczy na aukcjach internetowych widzi się dużo naprawdę zadkich eksponatów ,sprzedający je nie mają żadnych problemów prawnych . chodzi nie tylko o militaria ale także dzieła sztuki . czy ktoś zbierający rzeczy nieszkodliwe / zawsze omijający niewybuchy i inne badziewie/ ma się czego obawiać . czy może być tak że do domu puka ABWehra + muzealnik i zabierają co im się podoba bo to skarb narodowy . podałem taki temat bo kogo się nie spytam ma inne zdanie , a rzeczowe odpowiedzi ludzi z forum napewno przydadzą się innym ludziom
Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedz KRZYCHO właśnie o to chodzi aby w końcu znależć prawne odniesienie w tym temacie mnie strasznie denerwuje np. że w magazynie odkrywca że nic nie piszą ,żadnych jasnych rad dla kolekcjoerów tylko w kółko zamek Książ i zaginione skarby 3 rzeszy tak jak by to było najważniejsze dla ludzi którzy dysponują wykrywaczami średnio 500-100zł .
Link to comment
Share on other sites

Temat był już x razy poruszany na forum - polecam funkcję szukaj".

W telegraficznym skrócie - nie ma możliwości legalnego posiadania jakiegokolwiek destruktu broni w domu. Nie dostaniesz pozwolenia na taką broń (i tym samym nie masz możliwości zrobienia z niej kolekcjonerskiej").

Handel (i posiadanie) zabytkami jest dozwolony - nie wolno ich tylko wywozić za granicę bez zezwolenia. Tzw służby" oraz konserwator nie mają (w krajowym obrocie) nic do powiedzenia.
Do do handlu wykopami broni to jest to nielegalne zajęcie.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information