Jump to content

Historyczne znaleziska na dnie Bałtyku


tomdar

Recommended Posts

za rmfem:
Reprezentacyjna motorówka niemieckiego transportowca Gustloff, która miała stać się drogą ratunku dla tysięcy ludzi uciekających w 1945 roku przed Armią Czerwoną – to historyczne odkrycie, które stało się udziałem badających głębiny Bałtyku płetwonurków Urzędu Morskiego.

Prawdopodobnie natrafiono również na inny niemiecki wrak, na pokładzie którego także zginęły tysiące ludzi – chodzi o Goyę. Transportowiec rozpoznano po analizie szeregu szczegółów, których do tej pory nie udało się potwierdzić. Urząd Morski określi autentyczność znalezisk dopiero po przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów.

Odkryć dokonano w czasie pilotażowego inwentaryzowania wraków, spoczywających w polskich wodach. To przedsięwzięcie bez precedensu w Polsce. Urząd Morski chce w ten sposób określić, jak wielkim zagrożeniem są resztki paliwa i mazutu, zalegające w ładowniach wraków. "

według mnie troche chaotycznie napisane i prawdę mówiąc, niewiem w sumie co znaleźli :)
Motorówka ratunkiem dla tysięcy osób.... , a o Goi było głośno jakiś czas temu, tylko nie pamiętam, czy znana była jej dokładna pozycja. pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

na stronie urzędu morskiego w wiadomosci o tych wrakach , są fajne 3 sonogramy wraków. proponuję od razu zatrzymać pokazywanie strony, zapisacobrazki na dysku i wtedy je oglądać. Są potwornie wielkie i przynajmniej u mnie, zamulają kompa przy tym.

adresik:
http://www.umgdy.gov.pl/pium/wiadomosci/podglad?kod=wkgsil7n32.t4dca17n31&typ=n

pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information