Skocz do zawartości

Białe plamki i plamy...


Domino(*)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wykopałem niedawno rure od panzerfausta i po tygodniu zaczeły się na niej pojawiać jakieś dziwne białe plamki co to jest?I jak to oczyścić?Prosze o pomoc.Rure czyściłem szczotką drucianą żeby największa rdza zeszła a póżniej odrdzewiałem.

Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nie dokładnego wypłukania tak fakt, ale mam w związku z tym jeszcze takie pytanie.

Czyściłem ruską moździerzówkę 81mm oczywiście w wodorotlenku sodu, dokładnie wypłukalem niestety pojawiają sie na nim białe blamki (coś jakby pleśń - drobne włoski lub kryształki) i nijak nieda rady się tego pozbyć wyłazi nawet pod lakierem.

Co to jest i jak to zneuralizować.

pzdr.
Bergu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też niedokładnie. W sumie to po gruntownym płukaniu należałoby przedmiot zwilżyć wodą i sprawdzić jaki ma odczyn. Jak będzie obojętny to dobrze wypłukany, jak nie to źle. Spróbuj wypłukac przedmiot wodą z lekką domieszką kwasku cytrynowego, powinno zneutralizować resztki NaOH jeśli to jest przyczyna.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! dzięki zobaczymy czy to pomoże.

Jeśli nie to może jeszcze coś komuś przyjdzie do głowy, nadmienię tylko że te plamki pojawiają się w paru miejscach i można je zetrzeć palcem tylko że po paru-parunastu dniach znowu wyłażą.

pzdr
Bergu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie