Skocz do zawartości

popierdywania XLT


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba coś się stało z moim XLT. Po bardzo krótkim okresie pracy zaczyna cały czas poierdywać" dając chrapliwe" sygnały (graficznie niewielkie słupki przy skali 95). Trochę podobne jak przy niewielkich żelazach (rdza). Mam więc pytanie z czego to wynika, teraz szukam w rejonie gdzie sa kamienie (lasy oliwskie), wcześniej na piasku (okolice nadmorskie). Czy może być to jakaś usterka, czy zmienić ustawienia (jaki parametr??). Jest to dość uciżliwe, porządny sygnał na kolor można odróżnić, ale mniej konkretny to już umyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musial bym to slyszec, ale faktycznie popierdywania" mogą brac sie od:

- duzej ilosci odrzucanych smieci;
- zbyt duzej czulosci (zaklocenia);
- uszkodzenia kabla lub calej sondy.

Jesli uniesiesz wykrywacz w gore i dotykajac lekko kabel bedziesz dostawal sygnaly to na pewno uszkodzony jest kabel.

Zacznij od zredukowania czulosci.

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój detektor jest w sytuacji sarej babki, która ma bardzo dobrego nosa i obsuniętą na oczy chustkę. Wszyscy żądają aby babka wyczuwała i bezbłędnie odróżniała, a ona przecież ma prawo niedowidzieć. Z tego wszystkiego popierduje :) Może wiatry babci biorą się z choroby - zrób jak radzi Piotrek, lub zmień babci klimat - miejsce poszukiwań.
Ogólnie warto wiedzieć, że wszystkie babcie czasem popierdują, nawet tak nobliwe jak XLT :))
Pozdrawiam
Mrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi (nawet te o babce).

z kablem to spróbuję, czy to nie to.

Jednak w ostatnich kopaniech, to czasem popierdywał" (lasy i to piaszczyste) a raz nie (pole).

Czułość zmniejszałem (AC i DC sensivity).

Odłamki to raczej nie to, odróżniam sygnał na żelazo, po za tym były by i większe, które bym znalazł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedna rade, tym razem na powaznie. Kup sprezone powietrze w aerozolu. Rozkrec obudowe i bardzo starannie przedmuchaj plytke, zlacza i wszystkie inne miejsca, ktore uznasz za stosowne. Z mojego doswiadczenia wynika, iz kurz w polaczeniu z wilgocia moze robic ze sprzetem niestworzone rzeczy. Jesli byles nad morzem dochodzi takze sol. Gdy to nie pomoze, wiecej we wlasnym zakresie zrobic nie mona. Pozostaje tylko serwis. Pozdrawiam
Mrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie zbyt czysty w środku to on pewno nie jest, choć mam skrzynkę osłoniętą. Właśńie wpadłem na koncepcję: Może w tym jest problem, skrzynka jest osłonięta (pokrowiec z nogawki), a teraz jest zbyt gorąco i układy się grzeją????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Wykrywacz zgodnie z radą wyczysciłem, kurz był straszny. jednak chyba mam już winnego - przy wtyczce jest pęknięta izolacja kabla, więc i zapewne w środku jest podobnie, czeka mnie wymiana wtyczki. Będzie trochę babraniny, bowiem jest zalana silikonem na gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whites (i reszta) uzywaja specjalistycznego uszczelniacza-silikonu typu RTV. U nas tez mozna dostac, ale jest drogi. Aby nie zniszczyc sobie wtyczki proponuje abys uzyl popularnego silikonu z oznaczeniem eutral" (taki, ktory nie smierdzi octem i nie powoduje korozji). Pozdrawiam
Mrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załączonym zdjęciu widać jak wygląda ekran kabla po intensywnym uzytkowaniu. Niebieskie plamy to są przetarcia. Jak się spojrzy pod światło to widać jakie to sito (na monitorze nie widać :-)

Zmiany pojemności ekranu spowodowane mikroruchami w powiazaniu z dużą czułością wykrywacza powodują, że wykrywacz zaczyna dosłownie głupieć.

Czasami pomaga na jakiś czas skrócenie kabla, ale zwykle kończy się wymianą całego kabla.

Nowe Whitesy mają już gruby, solidny kabel z ekranem w postaci oplotu.

Jeśli ktoś kupuje używanego, zjechanego" Whitesa to ma jak w banku, że kabel jest do wymiany. To samo dotyczy używanych Bounty Hunterow, CSCOPE'ów i innych.

powodzenia

proscan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na początek lepiej skrócić kabel kilka cm, uszkodzenie (izolacji) jest przy wtyczce, widoczne dopiero po zdjeciu osłony. Czy zamiast silikonu eutral" można użyć kleju w laskach" na gorąco?
Ile może kosztować nowy kabel i czy można go samodzielnie wyminić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedzialem - możesz probować, być może pomoże to na jakiś czas jeśli ekran jest zdewastowany przy wtyczce.

Co do silikonu, to Mrand ma racje - lepiej nie używać takiego śmierdzącego octem, ale z moich doświadczeń nie ma to i tak wiekszego znaczenia. Zamiast silikonu może być klej z pistoletu. Możesz także nic nie nakładać - nie wiem co było powodem, że White's to robi. Raczej chodzilo o izolację elektryczną, a nie jakieś uszczelnienie.

Co co kosztów, to nie jest to rozmowa na forum.

Jeśli chcesz możesz sam próbować wymieniać kabel.Potrzebny bedzie kabel, umiesiętność lutowania, nieco wiedzy z zakresu elektryki, zdrowy rozsądek i smykałka do dosyć precyzyjnej roboty mechanicznej.

powodzenia,

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie