Skocz do zawartości

gdzie szukacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Osobiście szukam tam gdzie kiedyś funkcjonowały ary szybko obsługowe"tak zwane karczmy,kolesie po obfitym posiłku";)musiał odpocząć i się pszespać np. pobliski rów,gubiąc cenne monetki.Pytaj starszych ludzi,oni sporo wiedzą.Ja jednak najcenniejszą monete znalazłem na polnej drodze gdzie na jesień chodze na grzyby.Pozdrawiam.Szukajcie,aż znajdziecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Aktualnie 50/50,czyli troche,,na przypadek'',a drugie,,50''to miejscowki konkretnie powiazane z czyms w przeszlosci
P.S.Gdy zaczynalem,najlepsze wyniki osiagalem na terenach lokalnie uznawanych za ,,libacyjno-kopulacyjne'';)
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz włączyć w głowie tz. wechkuł czasu . Droga polna, stara kapliczka i wobraźnia zaczyna pracować , chłop jadący furmanką z targu po wizycie w karczmie,nawalony jak samolot, choć samolotów wtedy jeszcze nie było, z kieszeni wypada srebrny rubel,ty go podnosisz z ziemi po 200-tu latach, przecierasz palcami mokrą ziemie i przez chwilę monetka jest taka pjękna jak nie będzie już nigdy ta ulotna chwila jest tak magiczna że jeśli jej doświadczysz to bakcyla połknołeś na dobre ,i przez resztę życia motasz się po polach z wykrywką przeżywając to za każym razem gdy przesiewając ziemie między palcami zobaczysz to COŚ.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm najbardziej mi sie podoba to okreslenie - ,,libacyjno-kopulacyjne'';)
no to bedziemy szukac co nieco
a co do tych karczm itp to wiesci o nich szukacie w starych jakis papierach? mapach czy pytacie ludzi na ulicy? bo dopiero zaczynam latac z wykrywka i nie bardzo jestem w temacie.
moje (tan nasze, bo z kumplem latamy) pierwszew znaleziska nie sa imponujace, tzn szkoda gadac :P
za to juz sama mysl ze cos tam piszczalo i kopiemy bylo zajebiste, hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zopatrz się w kilka nalewk rodzimej produkcji i ruszaj na zwiad przedstaw sie ze jestes studentem piszacym prace na temat histrii regjonu,wpływu karczma na pijaństwo:) itp
i pogadaj z tubylcami, załatw stara mape topograficzna rejonu w którym chcesz szukać (sa dostepne w necie) i pamietaj bez dobrego wywiadu to tylko nakopiesz gwozdzi:)
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz znalazlem 13 sztuk monet w miejscu od wieku na mapach nazywanym pustkowiem:)nic nie bylo,tylko pola uprawne na obsarze jakies 200x100 metrow:)w zasadzie na kazdym polu sie znajdzie jakas monete ,tylko wszytsko zalezy od szczescia,czesto znajduje tez na nich guzki,łuski,sztućce,ogólnie przedmioty uzytku domowego;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi smieciami to byl by obszerny temat. bardzo mnie zaciekawilo, jak kopalismy bo piszczalo i finalnie przewracalismy z miejsc na miejsce kawalek folii aluminiowej czy cos... no i to bylo nasze znalezisko. rewelacja.
dopiero zaczynam wiec napewno kiedys sie naucze co i jak robic.
a ze wszedzie cos mozna znalezc to moze i tak, tylko wlasnie w tych miejscach ja nie kopalem :] nie wiem dlaczego hehe, musze sie zastanowic nad soba.
kamien... metalowy??? :D czy masz wykrywke na kamienie?? :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesz kopie jak koparka... nie daj Boze wejsc na pole minowe ;) ...albo nieraz trzeba go uspokajac bo kopie az do Chin ;) ...nie zdziwie sie jak z dziury wyciagnie chinczyka za nogi ;] ...oczywiscie ze zlotymi zebami :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie