Skocz do zawartości

złote 20 dolarów


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kolegów ekspertów
wartość tej monetki w necie jest baaardzo różna
od czego może zależec tak duża rozpiętość cenowa
i jak sprawdzić wartośc tej konkretnej?

będę wdzięczny za pomoc


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Akurat ten egzemplarz monety nie jest zbyt cenny pod wzgledem numizmatycznym.Jest to popularna moneta obiegowa bita masowo zawierająca uncje złota.Czyli uczciwy złotnik w skupie powinien za nia zapłacić około 1850 zł bo taka jest wartość złota w niej zawarta.Jest to tzw. moneta złomowa lub złoto lokacyjne.Biorac pod uwage,że cena złota diametralnie rośnie na rynku powoduje to nagły wzrost ceny tej monety.Biorąc pod uwagę,że na rynku polskim złoto zawsze było droższe niż na zachodnim z tąd przybliżone ceny 2500 na allegro.Cena zd4ecydowanie zalezy od klijenta,dlatego to Ty musisz zdecydować o wartosci monety dla Ciebie.Mogę Ci jedynie poradzić,abyś się jej nie pozbywał ponizej 1900 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Hej,

to bardzo ladna monetka - tez mam taka :-)

To Saint-Gaudens Double Eagles", cena zalezy od stanu, rocznika, wersji a bylo tego sporo... High relief/motto/ wersje normalne/prezentacyjne itp. Bita w latach 1907-1933 Monetka jest bardzo dobrze opisana ale raczej po angielsku, np. tutaj: http://www.amergold.com/vault/20SaintGaudensDoubleEagles.shtml
Gdzies bylo nawet opisane czym roznily sie monetki w zaleznosci od mennicy ktore je wykonala. A jak dobrze pokopiesz w Googlach to gdzies widzialem kompletna wycene tej monetki w zaleznosci od rocznika/wersji/stanu... Osiagaly cene zdaje sie $250.000 :-)bo byly roczniki ktore ze skarbca prawie cale poszly na przetop.

Pozdro, Nameless.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

udalo mi sie trafic na strone wycen ktora kiedys znalazlem jeszcze raz, tutaj mozesz sobie sprawdzic sam ile akurat ta sztuka moze byc orientacyjnie warta oraz jakie sa trendy:

http://www.pcgs.com/prices/frame.chtml?type=date&filename=saint_gaudens_twenty

Regular strike" - to wersja normalna, Proof" to kolekcjonerska... Rocznik, wersja no i wszystko zalezy jeszcze od stanu monetki...

Pozdro, Nameless.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesli nad data bicia nie ma nic to monetka byla wybita w Philadelphii, S" to San Francisco, a D" to Denver.
Z tego co widze ze zdjecia to 1911 rok, Philadelphia, Regular Strike (bylo ich 197.250 sztuk, a wiec aktualny przedzial cenowy to $785 - $30tys w zaleznosci od stanu...
Te wyzsze ceny to ceny z aukcji gdzie takie monetki sie pojawily - czyli trzeba znalezc kogos kto bedzie chcial tyle dac :-)

Tutaj jest dokladny opis gradacji stanu: http://www.pcgs.com/prices/howtouse.chtml

Gdzie EF to wiekszosc detali widoczna, wyzsze punkty splaszczone/wytarte, a PR67 to stan menniczy dobrze wybity.

Nie jestem specjalista a na zdjeciu niewiele widac, ale gdzies w okolicach AU?

Pozdro, Nameless.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie