Skocz do zawartości

eksploracje starych domów - zapytanie


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, mam pytanie do penetratorów starych domów i budynków. W mojej okolicy jest a raczej była firma, która w czasie wojny produkowała coś dla kolejnictwa. Następnie później po wojnie powstał zakład, ta sama branża. Obecnie firma jest nieczynna od dłuższego czasu. Ze starego zakładu pozostała hala produkcyjna i stara duża kotłownia z wielkim kominem. Reszta budynków to pozostałości po PRL-owskie. Pytanie: gdzie szukać, w jakich miejscach, jak szukać i z czym? Chodzi mi o stare dokumenty oraz wszystko co się tyczy pobytu Niemców w tej fabryce i być może nawet w mojej miejscowości w czasie wojny!!! pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukac powiadasz :), musisz uruchomic wyobraznie wczuc sie w role gdzie ty bys chciał cos schować , tak aby nikt nie znalazł. Przetrzeb strychy piwnice wszelkie zakamarki pogrzeb w smieciach ,poszukaj obok budynków nierównosci terenu tam po wojnie mogli zakpac smieci czyli wszystko co poniemieckie kto by wywoził na wysypisko.Przetrzep wszystko dokładnie a najlepiej zasiegnij jezyka kogos kto tam pracował tylko uwazaj bo relacje tubylców trzeba przeftltrowac za 1 nalewke to ci opowie o skarbie hitlera pozdr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie