Jump to content

Czyszczenie elementów parcianych


skumin

Recommended Posts

Nie wiem czy próbowaliście czyścić paski parciane rozgrzaną mąką ziemniaczaną, gdzieś kiedyś przeczytałem o takiej metodzie i wypróbowałem - efekt rewelacyjny kolor się ożywia i naprawdę czyści i co bardzo ważne, unikamy moczenia fantu.
Pozdrawiam Skumin
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za opóźnienie , ja zrobiłem to tak :
Na patelni rozgrzałem mąke ziemniaczaną (tylko nie za długo żeby się nie przypaliła)
Następnie posypałem pasek parciany tak aby pokrył się około milimetrową warstwą rozgrzanej mąki , następnie odczekałem jakieś 3-4 min i przetarłem miękką szczoteczką - Efekt był natychmiastowy paseczek rozjaśnił się.
Oczywiście w przypadku innych zabrudzeń, jak plamy z tłuszczu itp. ta metoda jest nie skuteczna , ale na odkładąjacy się latami kurz to rewelacyjna metoda.
Pozdrawiam Skumin.
Link to comment
Share on other sites

Niestety pasek, który czyściłem nie miał żadnych pieczątek więc nie powiem na sto procent czy nie ruszy pieczątek , ale nie jest to zbyt inwazyjna metoda i nie powinno ruszyć , najlepiej wypróbować na jakimś współczesnym paseczku z pieczątką.
A zapomniałem , na koniec warto mieć pod ręką odkurzacz , żeby delikatnie zebrać resztki mąki.
Pozdrawiam Skumin.
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś próbowałem takim preparatem do usuwania rdzy z tkanin, w malutkich buteleczkach , nie pamiętam nazwy - Dostępny w sklepach chemii gospodarczej - rdza ustąpiła , ale trzeba wszystko wykonywać bardzo , bardzo delikatnie..ja usuwałem rdzę z niemieckich szelek parcianych, znalezionych na strychu w ładnym stanie. Niestety miejsca w okolicy skorodowanych części metalowych załapały trochę tej zarazy. Po oczyszczeniu wszystko co brzydkie ładnie zeszło.
Pozdrawiam Skumin
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information