Skocz do zawartości

amunicja do musera lub mosina??


onufry

Rekomendowane odpowiedzi

Jest produkowana i to w ogromnych ilościach
Mosin fiński 7,62x53R
Mosin mosinowski" /rosyjski/ 7,62x54R
w razie wyższej koniecznosci można używać zaminnie jednak Mosin fiński mniejsza średnica pocisku bo lufy finów mniejsza śred. w/g bruzd.

Rozróżniamy używanie do celów myśliwskich i wojskowych
W myślistwie powszechne użycie z różnego rodzaju pociskami.
Mauser oficjalny kaliber karbinowy w byłej Jugosławi po II wojnie pewnie do dziś.
Mauser myśliwski oznaczony 8 x 57JS do repetierów
8x57JRS Wojskowe oznaczenie 7,92x57 na polskiej amunicji wojskowej nie ma żadnego S ale to ten kaliber bo taki był obowiązujący i nie bawiono się w żadne esy
Wpisz w wyszukiwarkę Mauser to dużo znajdziesz a zamęt w głowie wprowadzi ci " S" i oznaczanie bez S"
wcześniejszego kalibru mausera tj. o mniejszej średnicy lufy a co za tym idzie p[ocisku , pociski tepołukowe, pociski tępołukowe do lufy Z pociski ostrołukowe S
To tak trochę haotycznie lepiej w oznaczeniach jak się
sam połapiesz w/g literatury. Widzę że jesteś początkujący
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

langfuhr no a gdzie niby według ciebie Onufry może dostać taką amunicje?
Wykopki od mausera są w kiepskim stanie a od mośka to przeważnie się rozpadają w rekach.
Onufry nie wie to się pyta .................czasem tylko warto wcześniej troszkę pomyśleć

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem ze niemozna przechowywac takiej amunicji bo mi zarekwirowali. Pytam poniewaz adwokat prosil mnie abym sprawdzi czy ta amunicja jest powszechnie dostepna. Jezeli niebedzie to ma byc potwierdzenie ze ja znalazlem a nie kupilem, choc i tak widac na pierwszy rzut oka ze to wykopki.
Niestety mamy taka jaka mamy policje, ale niemozna sie poddawac.
dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie skończyło się jak z mysliwym bodajrze ze Szczuczyna(dziś w radyju słyszałem).policjanty zabrali mysliweczkowi spluwe bo zle ja zabezpieczał.a potem się okazało ze policemajstery ja zqagubiły.Moze była jakas wartościowa?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się onufry schlapałeś cztery litery, amunicji w sklepie bez zezwolenia nie kupisz,idz w zaparte" że ammo było nie sprawne, takie znalazłeś lub kupiłeś na giełdzie, sąd w takich razach raczej wierzy tym co niszczyli amunicję
w Twoim przypadku saperom, ale jak już mowiłem płacz i przysiegaj że ammo było niesprawne.
do pik 78 hej a jak tam Białka, nie wyschła jeszcze ?? :)
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie